تزريق فيلر به بيني يک خانم جوان توسط پزشک.

فيلر بينی چيست ؟ ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1403.04.18
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

در این مقاله استفاده از فیلر بینی را بررسی نموده و به سئوالاتی نظیر اینکه ایا فیلر بینی را کوچک میکند یا ایا فیلر بینی دائمی است پاسخ...

فیلر بینی یکی از انواع فیلر های پوستی بوده که در حال حاضر محبوبیت بالایی دارد. در بین تجهیزات پزشکی و لوازم دارویی، محصولات زیبایی و آرایشی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. بسیاری از زیبا جویان به دنبال راه هایی غیر از جراحی برای ارتقا سطح زیبایی خود می‌باشند. به همین دلیل استفاده از انواع فیلر و مزوژل مانند مزوژل پروفایلو روشی بسیار پرطرفدار است. فیلر بینی نیز جزو متد های زیبایی غیر جراحی محسوب می‌شود که در سالهای اخیر محبوبیت روز افزونی داشته است. در این مقاله قصد داریم در مورد فیلر بینی اطلاعاتی ارائه دهیم و مواردی نظیر اینکه فيلر بينی چیست و ماندگاری فیلر بینی چقدر است را بررسی نماییم.

تزريق فيلر بينی براي يک خانم توسط پزشک.

تزریق فیلر به بینی

فیلر بینی چیست ؟

فیلر بینی نوعی فیلر پوستی است که معمولا بافت سفت تری نسبت به محصولات مشابه دارد. ژل و فیلر ها عمدتا از هیالورونیک اسید ساخته می‌شوند. هیالورونیک اسید مقداری زیادی آب را در بافت خود حفظ می‌کند. به همین دلیل بعد از تزریق این ماده، حجم پوست افزایش یافته و ظاهری شاداب و با طراوت ایجاد می‌شود. تمامی انواع فیلر بینی نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند.

برای مشاهده و اطلاع از قیمت انواع ژل و فیلر از جمله قیمت فیلر رووفیل و قیمت فیلر زیر چشم به بخش فروشگاه نوآوران سلامت مراجعه نمایید.

کاربرد و موارد استفاده از فیلر های بینی

فیلر بینی به طور خاص برای رفع مشکلات بینی طراحی شده است. مشکلاتی از قبیل قوز، فرورفتگی و به طور کلی ناهمواری های موجود در بینی با استفاده از فیلر بینی قابل رفع شدن هستند. تزریق فیلر بینی برای ایجاد تغییرات جزئی در ظاهر بینی خوب است. می‌توانید برای اصلاح قوز یا هموار کردن سطح بینی از فیلر های مخصوص بینی مانند ژل رووفیل اولترا استفاده کنید. برخی از افراد برای اصلاح نتایج حاصل از جراحی بینی به جای انجام عمل جراحی دیگر از فیلر ها استفاده می‌کنند.

یکی از نقاط قوت استفاده از فیلر این است که هنگام تزریق فیلر شما بیهوش نخواهید بود و می‌توانید حین انجام عمل به پزشک خود نظرات خود را بگویید تا به نتایج دلخواهتان برسید. همچنین بلافاصله بعد از تزریق فیلر شاهد تغییرات ایجاد شده خواهید بود. قیمت فیلر های مختلف از جمله قیمت فیلر گونه را می‌توانید از بخش فروشگاه مشاهده نمایید. به طور کلی از فیلر بینی در این موارد استفاده می‌شود:

  • افزایش حجم بینی
  • بهبود شکل نوک دماغ
  • صاف کردن ناهمواری ها
  • صاف کردن برآمدگی موجود روی پل بینی
  • اصلاح یا بهبود انحراف بینی خفیف
کاربرد فيلر بينی به صورت عکس های کوچک در کنار صورت يک خانم قرار داده شده است.

موارد استفاده از فیلر بینی

ایا فیلر بینی را کوچک میکند؟

بر خلاف جراحی بینی، با تزریق فیلر نمی‌توانید بینی را کوچک تر کنید. بلکه فیلر از طریق افزایش حجم بینی عمل می‌کند. همچنین نمیتوانید از فیلر بینی برای رفع مشکلات تنفسی استفاده نمایید.

عوارض جانبی استفاده از فیلر بینی چیست ؟

فیلر ها به طور کلی از هیالورونیک اسید ساخته می‌شوند. از آنجایی که هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در خود بدن انسان نیز یافت می‌شود، فیلر ها کاملا با بدن سازگار بوده و عوارض جانبی خطرناک نخواهند داشت. فقط باید قبل از مصرف فیلر بینی یا هر فیلر دیگری از نداشتن حساسیت به هیالورونیک اسید مطمئن شوید. یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت فیلر های مختلف مانند قیمت ژل پرفکتا نیز غلظت و کیفیت هیالورونیک اسید موجود در آن می‌باشد.

برای اطمینان از عدم بروز عوارض جانبی بعد از تزریق فیلر بینی نیاز است که مواردی را رعایت نمایید. مهم ترین نکته استفاده از فیلر های اصل از برند های معتبر است. این نکته در راطه با اکثر روش های زیبایی مدرن مانند مزوتراپی نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال استفاده از برند های معتبر مانند مزو توسکانی برای مزوتراپی همواره به زیباجویان توصیه می‌گردد. در هر صورت وجود علائمی نظیر سوزش، تورم خفیف، قرمزی و درد در ناحیه تزریق طبیعی بوده و به سرعت رفع خواهند شد. در صورت بروز علائم جدی تر فورا پزشک خود را مطلع سازید.

عکس قبل و بعد استفاده از فيلر.

نتایج استفاده از فیلر بینی

برای اطمینان بیشتر، و به حداقل رساندن مضرات فیلر بینی ، تزریق آن به گروه های زیر توصیه نمی‌شود:

  • افرادی که به هیالورونیک اسید یا سایر مواد موجود در فیلر حساسیت دارند
  • کسانی که دجار بیماری های پوستی و التهاب فعال در نزدیکی محل تزریق هستند
  • خانم های باردار یا شیرده
  • افرادی که به بیماری هایی نظیر خود ایمنی مبتلا بوده یا بیماری های مرتبط با خون دارند
  • کسانی که دارای شرایط خاص سلامتی و پزشکی هستند

ایا فیلر بینی درد دارد؟

قبل از تزریق فیلر بینی به ناحیه مورد نظر معمولا از بی حس کننده موضعی استفاده می‌شود. به همین دلیل تزریق فیلر درد زیادی نخواهد داشت. اغلب افرادی که این عمل را انجام داده اند درد ناشی از تزریق فیلر بینی را بسیار کم توصیف نموده اند.

بهترین برند های فیلر بینی کدامند

استفاده از فیلر بینی محبوبیت زیادی دارد. همچنین ژل و فیلر یکی از پر مصرف ترین محصولات در زمینه پزشکی زیبایی هستند. به همین دلیل کمپانی های زیادی فیلر تولید می‌کنند و امروزه برند های متنوع فیلر بینی در بازار موجود است. به همین دلیل شاید زیبا جویان برای انتخاب برند مناسب فیلر بینی دچار تردید شوند. در ادامه برخی از معروف ترین برند های فیلر مخصوص بینی را معرفی می‌نماییم تا کمی با انواع فیلر های بینی آشنا شوید و بدانید بهترین مارک فیلر بینی چیست .

چند عدد فيلر بينی از برند های مختلف در کنار هم.

بهترین برند های فیلر بینی

فیلر رووفیل

رووفیل کره یک برند نام آشنا در زمینه تولید انواع ژل و فیلر است. این برند ژل رووفیل اولترا را به طور اختصاصی برای رفع مشکلات بینی طراحی نموده است. آخرین قیمت و جزئیات این محصول را می‌توانید در بخش فروشگاه نوآوران مشاهده نمایید.

ژل نیوویا

نیوویا جزو معتبر ترین برند های تولید ژل و فیلر است. ژل نیوویا محصول مشترک ایتالیا و سوئیس می‌باشد. ویژگی مثبت محصولات نیوویا، ماندگاری بالا و قیمت مناسب آنهاست. در بین انواع فیلر های برند نیوویا، ژل نیوویا اینتنس برای رفع مشکلات بینی مناسب است.

يک عدد ژل نيوويا اينتنس به همراه سرنگ تزريق و کاربرد های اين ژل در پس زمينه سفيد.

فیلر بینی برند نیوویا

ژل آلاینا

ژل آلاینا محصول کشور آلمان است. محصولات برند آلاینا به داشتن کیفیت فوق العاده و ماندگاری بالا معروف هستند. ژل حجم دهنده آلاینا SG24 برای استفاده در ناحیه بینی مناسب است.

ژل الانسه

الاسنه یک کمپانی هلندی و تولید کننده انواع ژل و فیلر است. محصولات الانسه در مقایسه با سایر برند، از ماندگاری بسیار بیشتری برخوردار هستند. همچنین قیمت فیلر های الانسه نیز در مقایسه محصولات برند ها دیگر بیشتر است. اگر به دنبال یک فیلر بینی با حداکثر ماندگاری و کیفیت بالا هستید ژل های برند الانسه مناسب شما هستند.

فیلر پرفکتا

پرفکتا یک برند فرانسوی است. ژل های پرفکتا از ماندگاری مناسب و کیفیت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این قیمت محصولات برند پرفکتا در مقایسه با بسیاری از برند های دیگر مقرون به صرفه است.

يک عدد فيلر بينی پرفکتا ساب اسکين به صورت عمودی در پس زمينه سفيد قرار گرفته است.

فیلر بینی برند پرفکتا فرانسه

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری فیلر بینی مسئله مهمی برای افرادی است که قصد تزریق فیلر بینی دارند. چندین عامل در ماندگاری فیلر بینی موثر هستند. اولین و مهم ترین فاکتور تاثیر گذار در ماندگاری یک فیلر، برند محصول مورد استفاده است. همانطور که پیشتر اشاره نمودیم، محصولات برند های مختلف ماندگاری های متفاوتی دارند. ماندگاری فیلر بعضی از این برند ها مانند الانسه تا 2 سال نیز می‌رسد، اما برخی برند ها ماندگاری یک ساله یا کمتر دارند. بنابراین اگر میخواهید تزریق فیلر شما مدت زیادی دوام بیاورد، هنگام خرید فیلر به مارک و برند محصول مورد نظر توجه نمایید.

از موارد دیگری که در ماندگاری فیلر بینی موثر هستند‌، می‌توان به سبک زندگی و رعایت مراقبت های بعد از فیلر بینی اشاره نمود. نوشیدن مشروبات الکلی، کشیدن سیگار، قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب و مصرف برخی دارو ها باعث کاهش ماندگاری فیلر بینی خواهند شد. همچنین واکنش بدن افراد نسبت به فیلر و در نتیجه سرعت تجزیه شدن آن در افراد مختلف متفاوت است. به همین دلیل شاید فیلر در بدن برخی افراد ماندگاری بیشتری داشته باشد.

يک خانم جوان که دست هاي خود را روی بينی اش قرار داده است.

ایا فیلر بینی دائمی است؟

تزریق فیلر بینی یک روش موقت برای اصلاح فرم بینی است که بر خلاف جراحی پلاستیک،  ماندگاری موقت داشته و نیاز به تکرار دارد. هیالورونیک اسید موجود در فیلر به طور طبیعی بعد از گذشت مدت زمان معینی، در بافت پوست تجزیه خواهد شد و شاید این مورد را بتوان یکی از معایب فیلر بینی در نظر گرفت.

مراقبت بعد از فیلر بینی شامل چه مواردی می‌شود؟

مراقبت های بعد از فیلر بینی بسیار مهم هستند و رعایت آنها باعث افزایش ماندگاری فیلر و دستیابی به بهترین نتایج ممکن خواهد شد. یکی از مهم ترین مرافبت های لازم بعد از تزریق فیلر بینی، عدم فشار آوردن به ناحیه تزریق است. این عمل باعث تغییر شکل بافت ژل و جا به جایی آن خواهد شد. بعد از تزریق فیلر نیز می‌توانید از قرار دادن تکه های یخ برای کاهش التهاب استفاده نمایید.

نور خورشید تاثیرات منفی روی ژل خواهد گذاشت. به همین دلیل از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب خودداری نموده و حتما از پوست در مقابل تابش مستقیم آفتاب محافظت نمایید. مصرف الکل و کشیدن سیگار نیز باعث کاهش ماندگاری فیلر خواهند شد. بعد از تزریق فیلر بینی توصیه می‌شود با نوشیدن آب کافی بدن خود را هیدراته نگهدارید.

به عنوان نتیجه گیری می‌توان گفت که فیلر بینی یک روش غیر جراحی برای بهبود فرم، صاف کردن ناهمواری و اصلاح قوز بینی است. این روش نمی‌تواند بینی شما را کوچک کرده یا مشکلات تنفسی مرتبط با بینی را برطرف سازد. تزریق فیلر یک روش موقت بوده و نیاز به تکرار دارد. در عوض فیلر بینی یک روش بسیار مطمئن و ایمن است و نیازی به دوران نقاهت و مراقبت های سنگین بعد از عمل ندارد.

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01فیلر بینی چیست؟

فیلر بینی نوعی از فیلر های پوستی است که معمولا بافتی سفت تر داشته و برای بهبود ظاهر بینی کاربرد دارد.

02آیا فیلر بینی را کوچک میکند؟

خیر. بلکه فیلر در واقع از طریق بزرگ تر کردن بینی عمل میکند و اشکالاتی نظیر قوز و انحراف یا فرورفتگی بینی را بر طرف می‌سازد.

03ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

ماندگاری فیلر تا حد زیادی تحت تاثیر فیلر مورد استفاده است زیرا فیلر ها ماندگاری متفاوتی دارند. به طور میانگین بین 10 الی 18 ماه ماندگاری دارند.

04آیا فیلر بینی دائمی است؟

خیر. فیلر بینی از هیالورونیک اسید ساخته شده که این ماده با گذشت زمان در پوست تجزیه می‌شود. بنابراین نیاز به تکرار کردن تزریق فیلر خواهید داشت.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فيلر بينی چيست ؟ ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020