تزريق فيلر زير چشم به خانم زيبا جو توسط پزشک.

4 فرق مزوژل با فیلر زیر چشم که نمیدانید!

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.12.13
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

انتخاب بین مزوژل و فیلر برای افرادی که قصد خرید این دو محصول را دارند مسئله مهمی است. در این مقاله تفاوت های مهم این فیلر و مزوژل را معرفی می...

با بالا رفتن سن مشکلات متعددی برای پوست ایجاد می شود. از جمله مهم ترین نواحی صورت که سریعا علائم پیری پوست را نشان می دهد، زیر چشم است. عوامل متعددی زیبایی پوست ناحیه زیر چشم را تحت تاثیر قرار می دهند. از جمله این موارد می توان به چین و چروک ها، گودی زیر چشم، سیاهی زیر چشم و پف اشاره نمود. استفاده از فیلر زیر چشم و مزوژل برای درمان برخی از این موارد جزو متد های محبوب است. انتخاب بین مزوژل و فیلر نیز یکی از دغدغه های زیباجویان محسوب می شود. به این علت که تفاوت مزوژل با فیلر برای خیلی از افراد مشخص نیست. در این مقاله قصد داریم تا با ارائه اطلاعاتی در مورد مزوژل و فیلر تفاوت میان این دو محصول را مشخص نموده و برای انتخاب بهتر و خرید مزوژل مناسب به زیباجویان کمک کنیم.

تزريق مزو و فيلر به زير چشم يک خانم.

درمان نواحی زیر چشم با فیلر و مزوژل

معرفی مزوژل و فیلر

فیلر ها به عنوان یک درمان فوری برای چین و چروک و پر کردن نواحی خاصی از صورت استفاده می شوند. کلمه فیلر به معنی پر کننده است. فیلر ها به طور مستقیم به بافت زیر پوست تزریق می شوند. مزوژل ها با استفاده از مواد مغذی و مفید برای پوست، وضعیت عمومی و ظاهر پوست را بهبود می بخشند. از معروف ترین مزو های زیر چشم می توان به کوکتل زیر چشم مزولایک  ، مزو زیر چشم فیوژن اشاره نمود. در ادامه به مقایسه دقیق تر مزوژل و فیلر زیر چشم می پردازیم.

فرق مزوژل با فیلر زیر چشم

فیلر و مزوژل هر دو به عنوان درمانی برای مشکلات پوستی کاربرد دارند. مهم ترین تفاوت بین فیلر زیر چشم و مزو عملکرد آنها است. البته فاکتور های دیگری مانند مواد تشکیل دهنده، قیمت و ماندگاری جزو تفاوت های دیگر این دو محصول زیبایی هستند. در ادامه فیلر و مزوژل را از جهات مختلف مقایسه می نماییم.

مواد تشکیل دهنده

اصلی ترین ماده تشکیل دهنده فیلر، هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید یک ماده شناخته شده در صنعت زیبایی است. هیالورونیک اسید به علت خواص آبرسانی فوق العاده و حجم دهی به بافت پوست استفاده می شود. در فیلر ها شکل خاصی از هیالورونیک اسید موجود است. با تزریق این ماده، بافت زیر پوست حجیم تر شده و به اصطلاح پر می شود. اما در ترکیبات مزوژل ها مواد مغذی مختلفی استفاده شده است. با توجه به نوع مزوژل این مواد تعیین می شوند. مثلا مزوژل آبرسان از درصد بالایی از هیالورونیک اسید تشکیل شده است. ولی مزو جوانساز یا مزو زیر چشم فیوژن معمولا از ترکیباتی نظیر آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها بهره می برد. در نتیجه مزوژل با توجه به ترکیبات گوناگون برای موارد مشخصی استفاده می شوند. اما فیلر ها این تنوع در ترکیبات را ندارد.

تزريق فيلر يا مزوژل به زير چشم يک خانم توسط پزشک.

درمان مشکلات پوستی با فیلر و مزوژل

 

مقایسه کاربردها مزوژل با فیلر زیر چشم

با توجه به تفاوت در مواد سازنده فیلر و مزو، در نتیجه کاربرد آنها نیز متفاوت است. انواع کوکتل مزوتراپی و مزوژل ها به کمک طیف گسترده ای از مواد مغذی که در ترکیباتشان دارند می توانند مشکلات مختلف پوستی را بر طرف نمایند. از کوکتل ها در موارد مختلفی نظیر آبرسانی، لیفت و رفع تیرگی پوست استفاده می شود. اما فیلر کاربرد یکسان و مشخصی دارد. فیلر مخصوص پر کردن چین و چروک ها و حجم دهی به پوست است.

دستیابی به نتایج

دستیابی به نتایج در مزوژل و فیلر تفاوت زیادی دارد. فیلر با توجه به ترکیبات خاصش، اثر بخشی فوری داشته و بلافاصله بعد از استفاده، نتایج پدیدار می شوند. فیلر در واقع هیالورونیک اسید را به شکل ژل وارد بافت پوست می کند. در نتیجه بافت پوست حجیم شده و مواردی نظیر چین و چروک برطرف می شوند. اما مزوتراپی نیاز به تداوم و تکرار دارد. ترکیبات مورد استفاده در مزو منجبر به شروع پروسه بازسازی و ترمیم پوست می شوند. بنابراین باید استفاده از مزوژل را تا دستیابی به نتایج دلخواهتان ادامه دهید.

ماندگاری

ماندگاری فیلر ها بیشتر از مزوژل است. فیلر بافت سفت تری داشته و در نتیجه بیشتر در پوست باقی می ماند. مزوژل بافتی بین کوکتل و فیلر داشته و پایداری فیلر را ندارد. ماندگاری فیلر ها بین 6 الی 18 می باشد. ماندگاری مزوژل نیز بین 6 الی 9 ماه است. نوع مزوژل یا فیلر تاثیر مستقیم در ماندگاری آن دارد.

تصويری از يک کيلينيک تخصصی زيبايي با تجهيزات لازم.

اهمیت استفاده از مزوژل و فیلر در محیط حرفه ای.

بررسی عوارض  مزوژل و فیلر زیر چشم

عوارض بین مزوژل و فیلر تفاوت چندانی ندارد. بعد از استفاده از هر دو محصول ممکن است مواردی نظیر خارش، التهاب و سرخی پوست را تجربه نمایید. در صورت مراجعه به پزشک متخصص و انجام عمل در کلینیک های تخصصی عوارض جدی و خطرناکی رخ نمی دهد. اما در صورت استفاده از محصولات تقلبی و مراجعه به افراد غیر حرفه ای عوارض مختلفی ایجاد می شود. در فیلر ها ممکن است عدم تقارن در بافت پوست به وجود آید. در مزوژل ها نیز بافت آسیب دیده و تورم غیر عادی در ناحیه تزریق رخ می دهد. بنابراین توصیه می شود که از محصولات اصل و برندهای معتبر مانند مزو رویتاکر 532 استفاده نمایید.

مقایسه قیمت  فیلر چشم و مزوژل

قیمت ژل و فیلر با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. مهم ترین عامل در تعیین قیمت یک مزوژل یا فیلر، برند محصول مورد نظر است. در نتیجه نمی توان مقایسه دقیقی بین قیمت مزوژل و فیلر انجام داد. زیرا قیمت قیمت هر برند با دیگری متفاوت می باشد. به عبارتی ممکن است یک نوع مزوژل از فیلر گران قیمت تر باشد یا برعکس.

محصولات چند برند مختلف ژل و فيلر در پس زمينه سفيد.

بعضی از برند های معتبر ژل و فیلر

انتخاب بین مزوژل و فیلر

با بررسی تفاوت های ذکر شده بین فیلر و مزول می توانید انتخاب دقیق تری انجام دهید. بهتر است قبل از انتخاب بین فیلر یا مزوژل هدف خود را تعیین نمایید. به عنوان مثال اگر هدف شما دستیابی به نتایج فوری است، استفاده از فیلر برای شما مناسب می باشد. اگر هدفتان ارتقا سلامت عمومی پوست و بهبود وضعیت ظاهری پوستتان از جهات مختلف است، مزوژل گزینه بهتری برای شما محسوب می شود. به طور کلی تفاوت های اصلی مزوژل و فیلر در موارد ذیل است:

  • مواد تشکیل دهنده
  • ماندگاری
  • کاربرد
  • دستیابی به نتایج

می توانید برای انتخاب بهتر از پزشکتان مشورت بگیرید. همچنین با بررسی قیمت برند های مختلف مناسب ترین مزوژل یا فیلر را بر اساس بودجه خودتان مشخص نمایید. از روش های دیگر جوانسازی نیز می توان به پی آر پی صورت اشاره نمود. برای اینکه بدانید پی آر پی صورت بهتر است یا مزوتراپی صورت می توانید به مجله نوآوران سلامت مراجعه نمایید.

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “4 فرق مزوژل با فیلر زیر چشم که نمیدانید!”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020