یک خانم در حال انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست صورت در ناحیه پیشانی است و پزشکی با دستکش قرمز رنگ و دستگاه درماپن در حال جوانسازی است موی خانم طلایی بوده و ریلکس روی تخت خوابیده است

میکرونیدلینگ چیست و کاربرد آن در جوانسازی پوست

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1399.12.11
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

میکرونیدلینگ روش جوانسازی پوست بوسیله سوزن های ریز است. این مقاله به تمام پرسش های شما در ارتباط با این روش مدرن زیبا سازی پوست و مو پاسخ می دهد. در این مقاله به روش انجام جوانسازی با نیدل های...

میکرونیدلینگ روش جوانسازی پوست بوسیله سوزن های ریز است. این مقاله به تمام پرسش های شما در ارتباط با این روش مدرن زیبا سازی پوست و مو پاسخ می دهد. در این مقاله به روش انجام جوانسازی با نیدل های میکرو ، کاربردها، هزینه و مراقبت های قبل و بعد از زیباسازی می پردازیم. میکرونیدلینگ متدی مدرن و محبوب است. این شیوه جوانسازی به عنوان درمان بازسازی کلاژن پوست شناخته می‌شود.

میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ روشی برای بهبود زخم ها، افزایش کلاژن پوست و کمک به رشد مو است که با استفاده از سوزن های های بسیار ریز  انجام می شود. میکرونیدلینگ بسیار  کم خطر بوده و در سال 1995 به دنیای جوانسازی پوست معرفی شد. این روش در دهه اخیر با کمک تکنولوژی و همینطور رسانه‌های جمعی، پیشرفت قابل ‌توجهی نمود. هدف از انجام این روش ، رسیدن به جوانسازی و زیبایی بدون عمل جراحی و سایر عمل های تهاجمی می باشد.

پزشک در حال انجام جوانسازی با دستگاه درمارولر بر روی یک خانم که برروی تخت دراز کشیده است

مراحل انجام جوانسازی با نیدل میکرو

جوان سازی با نیدل چگونه انجام می شود

میکرونیدلینگ با تزریق تعداد زیادی سوزن ریز و کوتاه به پوست با هدف جوانسازی و زیبایی انجام میشود. به منظور انجام این روش، یک دستگاه خودکار مانند که در انتهای آن سوزن های استریل شده قرار دارد به درون پوست رفته و در لایه بالایی پوست، سوراخ های ریز ایجاد می کند. با توجه به اینکه این زخم ها آگاهانه و کنترل شده ایجاد می شود، باعث می شود که بدن فریب خورده و به محل زخم، فیبروبلاست انتقال دهد و این اتفاق باعث می شود که کلاژن بیشتری تولید شود.

یک خانم در حال انجام میکرونیدلینگ بر روی پوست صورت در ناحیه گونه است و پزشکی با دستکش آبی رنگ و دستگاه درمارولر در حال جوانسازی است . بیمار ریلکس روی تخت دراز کشیده است

جوانسازی با روش میکرو نیدلینگ

میکرونیدلینگ با ایجاد زخم‌های کوچکی توسط دستگاه به شادابی پوست کمک می کند و این اتفاق بعضاً باعث می شود اندکی خون از محل زخم خارج شود. این زخم‌ها موجب آغاز روند ترمیم پوست می شوند. بدن با تولید الاستین و کلاژن جدید و تازه سعی می‌کند به سرعت زخم را ترمیم کند. کلاژن و الاستین موادی هستند که قدرت و توانایی کشش به پوست شما می‌دهند و آن را جوان‌تر می‌کنند.

تصویری از تجهیزات مخصوص میکرونیدلینگ با زمینه سفید که بصورت پراکنده در تصویر مشاهده می شود

تجهیزات مخصوص برای انجام میکرونیدلینگ

تجهیزات و لوازم برای انجام جوانسازی با نیدل

برای انجام میکرونیدلینگ ، تجهیزات زیاد و متنوعی وجود دارد که با توجه به نوع پوست، ناحیه هدف و تشخیص پزشک از آنها استفاده می شود. در ادامه این تجهیزات به معرفی این تجهیزات می پردازیم. این تجهیزات شامل موارد زیر می باشند.

 • دستگاه درمارولر
 • دستگاه درماپن
 • کارتریج

دستگاه میکرونیدلینگ خانگی مناسب ، با کیفیت عملکرد بالا ، درترمیم پوست ، کاهش ریسک و بازده میکرونیدلینگ بسیار تاثیر گذار است. همچنین قیمت دستگاه میکرونیدلینگ خانگی هم به کیفیت و کارایی آن بستگی خواهد داشت. قیمت دستگاه میکرونیدلینگ سالنی نیز به کیفیت ، برند ، محل ساخت و کارایی ها و امکانات آن دستگاه وابسته می باشد. برای نمونه  دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن از بهترین محصولات برای حل مشکلات پوست می باشد. همچنین قیمت دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن با توجه به به اینکه بسیار محصولات باکیفیتی می باشند ، بسیار مقرون به صرفه است.

تصویری از دستگاه درمارولر با پس زمینه زرد و غلتک صورتی رنگ

دستگاه درمارولر

دستگاه درمارولر

محبوب‌ترین دستگاه میکرونیدلینگ دستگاه درمارولر است که از سوزن‌های ریز و ظریفی در ضخامت ها و قطرها ی متنوعی ساخته شده است. این سوزنها بر روی غلتک تعبیه شده و باعث می شوند لایه های فوقانی و میانی پوست از موارد مغذی کوکتل های مخصوص تغذیه شوند.

غلتک درمارولر باعث ایجاد زخم هایی رو پوست می شود. این زخم‌های بسیار ریز هستند و درد زیادی به همراه نخواهند داشت. این زخم‌های ریز کنترل‌ شده بوجود آمده در پوست با تولید کلاژن در لایه های پوستی به جوانسازی آن کمک می کند. کلاژن بیشتر به معنای پوست شاداب تر و صاف تر است.

تصویری از یک درماپن در دست یک متخصص

دستگاه درماپن

دستگاه درماپن

دستگاه درماپن از پراستفاده ترین تجهیزات میکرونیدلینگ می باشد که دارای دوازده سوزن با ضخامت بسیار کم در انتهای خود می باشد. این سوزن های ریز و ظریف  وارد لایه های فوقانی و میانی پوست شده و سوراخ های ریزی را در آن ایجاد می کند. هسته اصلی دستگاه درماپن ، موتور الکتریکی درون آن می باشد. درماپن به سورت عمودی روی پوست قرار می گیرد. موتور درون دستگاه به صورت متوالی ، سوزنها  را وارد پوست  می کند.

یک خشاب کارتریج نگه دارنده سوزن های میکرو نیدلینگ با پس زمینه کدر

کارتریج درماپن

کارتریج

کارتریج ها سوزن های فلزی ریزی هستند که در دستگاه های میکرونیدلینگ استفاده می شوند. برای درد کمتر بیمار و جلوگیری از ایجاد زخم، این کارتریج ها در انواع مختلفی عرضه شده اند. پزشک معالج می تواند کارتریج را متناسب با محل جوانسازی انتخاب نماید.

تصویری از یک بطری حاوی کوکتل های مغذی میکرونیدلینگ

یک کوکتل سفید کننده پوست

 

کوکتل و مواد مصرفی

کوکتل های مزوتراپی از مواد مغذی تشکیل شده اند. عموما در میکرونیدلینگ از کوکتل ها و مواد مغذی استفاده نمی شود اما این کوکتل های ویژه پس از انجام میکرونیدلینگ می توانند در تسریع پروسه درمان و جوانسازی بسیار موثر باشند.

مزونیدلینگ یک روش جوانسازی است که در آن همراه با انجام میکرونیدلینگ ، کوکتل های مزوتراپی نیز به پوست تزریق شده بدین ترتیب باعث تاثیر گذاری بیشتر درمان می شود. مقاله ” مزونیدلینگ چیست و تاثیر آن در جوانسازی پوست ” به معرفی و بررسی تفاوت نتایج آن با روش میکرونیدلینگ می پردازد.

در نظر داشته باشید که خرید کوکتل مزوتراپی مناسب، در نتیجه عمل مزونیدلینگ و کاهش عوارض آن بسیار موثر و تعیین کننده است. 

تصویری از یک خانم در خانه که قصد دارد میکرونیدلینگ خانگی را با تجهیزات خانگی خود انجام دهد

جوانسازی با استفاده از سوزنهای ریز در خانه

میکرونیدلینگ خانگی

استفاده از دستگاه های میکرونیدلینگ نیازمند تخصص است. بنابراین میکرونیدلینگ باید توسط متخصص انجام شود. البته امروزه با توجه به تجهیزات عرضه شده در بازار قابلیت انجام این کار در خانه نیز فراهم گشته است.

 با اینکه توصیه می گردد که میکرونیدلینگ در مطب و توسط پزشک متخصص انجام شود، اما در خانه نیز می توان این کار را انجام داد. یکی از مزایای میکرونیدلینگ خانگی مقرون به صرفه بودن است اما معایبی نسبت به انجام کار در مطب نیز دارد.

قیمت دستگاه درمارولر مناسب در هزینه انجام میکرونیدلینگ در خانه تاثیر گذار است. همچنین خرید و قیمت دستگاه درماپن مناسب برای اطمینان از کیفیت انجام کار اهمیت دارد.

به گفته پزشکان درمان‌های خانگی به ندرت به اندازه کافی عمیق هستند که نتایج قابل توجهی ارائه دهند، اما می‌توانند با لایه‌ برداری، جذب پوست را بالا ببرند. افرادی که برای دوره 4 تا 6 ماهه میکرونیدلینگ در منزل را انجام دهند حتما متوجه بهبود پوست خود خواهند شد.

برای آشنایی با چگونگی انجام میکرونیدلینگ در منزل می توانید مقاله ” میکرونیدلینگ خانگی چیست ” را مطالعه نمایید.

تصویر ویال ، درمارولر و ادوات مروط به میکرونیدلینگ با زمینه سفید ، این تصویر می تواند مربوط به کاربردهای میکرونیدلینگ باشد .

کاربردهای زیباسازی با میکرونیدل

انواع کاربرد نیدلینگ در جوانسازی

به طور کلی میکرونیدلینگ مانند سایر روشهای جوانسازی در گستره وسیعی از درمان ها و ترمیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

 • ترمیم پوست و صورت
 • ترمیم ابرو
 • میکرونیدلینگ دور چشم
 • رفع ترک شکم
 • میکرونیدلینگ روی بینی
 • جوانسازی گونه
 • میکرونیدلینگ لب
موهای دختر خانمی که به واسطه میکرونیدلینگ پرپشت تر شده است

اثر میکرونیدلینگ بر روی مو

میکرونیدلینگ مو

میکرونیدلینگ مو روشی است که از ریزش مو جلوگیری کرده و در شرایطی هم می تواند با عث تقویت آن شود. این درمان در صورتی نتیجه خواهد داد که فولیکول های مو به طور کامل از بین نرفته باشد. و به کمک کلاژن سازی باعث می شود که پروتئین های و مواد لازم برای استحکام مو فراهم شود.

افرادی که به دلایل مختلف مانند آب و هوا و مسائل ارثی و سایر عوامل موثر دچار طاسی سر شده اند می توانند به راحتی با استفاده از سوزن های میکرو درمان شوند. نکته قابل ذکر این است که میکرونیدلینگ مو باعث رشد مجدد مو نمی شود و تنها قادر است از ریزش بیشتر مو جلوگیری کند.

میکرونیدلینگ توسط پزشک بر بروی پوست صورت یک خانم با هدبند سفید و توسط دستگاه درماپن انجام می شود

جوانسازی صورت با نیدل های میکرو

میکرونیدلینگ صورت

با افزایش سن چین و چروک های پوست کم کم پدیدار می شوند. علت این اتفاق کم شدن الاستین و عدم وجود کلاژن کافی برای ترمیم پوست است. روش جوانسازی میکرونیدلینگ با ایجاد کردن منافذ کوچک در پوست صورت می تواند کلاژن های از دست رفته را برگردانده و باعث شادابی مجدد پوست شود.

همچنین وارد کردن ضربه های ریز و ظریف توسط نیدل های میکرو به پوست صورت باعث باز شدن عروق پوستی شده و در نتیجه مشکلاتی اعم از آکنه، اسکار و حتی آبله مرغان نیز به راحتی برطرف شوند.

برای آشنایی با روند انجام جوانسازی پوست صورت با میکرونیدلینگ و عوارض و فواید آن همچنین مراقبت های قبل و بعد از عمل مقاله ” با میکرونیدلینگ صورت به پوست خود جانی تازه ببخشید ” را مطالعه نمایید.

تصویر ابروهای یک خانم پس از انجام جوانسازی با نیدل

تاثیر میکرونیدلینگ برای ابرو

ترمیم ابرو با نیدلینگ

کسانی که از ابرو هایی کم پشت رنج می برند می توانند از مزایای میکرونیدلینگ بهره مند گردند. این درمان با تولید کلاژن و الاستین، استحکام بسیار بیشتری به ابروی افراد می بخشد و بیماران می توانند پس از گذراندن چند جلسه، از ابروی پرپشت و با ضخامت خود لذت ببرند.

خانمی در حال نیدلینگ پوست زیر چشم خود با استفاده از یک دستگاه درماپن

میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ دور چشم

در اطراف چشم چین و چروک های زیادی به وجود می آیند. سایر مشکلات مانند ورم باد و دایره های سیاه دور چشم نیز برخی از افراد را درگیر خود کرده است.

روش میکرونیدلینگ دور چشم با فرستادن کلاژن به آن مناطق به راحتی باعث می شود که هرگونه چین و چروک کبودی و ورم زیر چشم از بین برود. این روش ترمیمی می تواند بافت پوستی ظریف دور چشم را با الاستین ترمیم کند.

تصویری از پوست ترک خورده شکم یک فرد که کاندیدای خوبی برای استفاده از روش میکرونیدلینگ می باشد

ترک خوردگی روی پوست شکم

رفع ترک شکم

اضافه وزن، لاغری و چاقی مداوم و بارداری خانم ها همه این ها باعث می شود که پوست بدن دچار ترک خوردگی شود. یکی از محل هایی که وجود این ترک ها بسیار رایج است شکم افراد است. میکرونیدلینگ شکم ، توانایی رفع هرگونه کش آمدگی و ترک خوردگی را در پوست ناحیه شکم دارد این روش ترمیم با بازسازی بافت های شکم بوسیله تولید کلاژن، می تواند مشکل ترک پوست را به راحتی برطرف کند.

خانمی در پوزیشن خوابیده در حال نیدلینگ بینی خود توسط یک پزشک متخصص

میکرونیدلینگ بینی با استفاده از درماپن

جوانسازی روی بینی با نیدل

در میکرونیدلینگ بینی ، چین و چروک ها ، منافذ پوستی بسته شده و تیرگی پوست اطراف بینی و بالای لب بر طرف می شود. برای انجام این روش زیباسازی بینی با توجه به وسعت کم ناحیه تحت درمان ، از وسیله ای به نام درماپن استفاده می شود.

خانمی در حال استفاده از درمارولر با هدف جوانسازیی گونه خود

جوانسازی گونه با نیدل

جوانسازی گونه با نیدل

همانند بینی و دور چشم، دیگر بخش مهم صورت که دچار تغییرات زیاد می شود گونه است. میکرونیدلینگ گونه با ارسال فیبروبلاست و کلاژن سازی باعث می شود که گونه های شاداب تر و سرحال تری داشته باشید. گونه یکی از نقاطی است که ترمیم با نیدل های میکرو بر روی آن تاثیر بالایی دارد.

خانمی درحال نیدلینگ لب خود با استفاده از درمارولر

میکرونیدلینگ لب

میکرونیدلینگ لب

لب ها به دلیل اینکه لایه بیرونی آنها بسیار نازک است پوستی حساس دارند. عوامل زیادی مانند افزایش سن، نور مستقیم خورشید، سیگار کشیدن و اضطراب و استرس باعث می شود لب شکل و حالت اولیه خود را از دست بدهد.

 میکرونیدلینگ لب با تحریک نقاط پوستی دور لب باعث می شود کلاژن بیشتری به آن نواحی برسد و مشکلاتی مانند چروک لب و خطوط اضافی پوست لب بر طرف شود. این روش زیباسازی به سفت شدن و ترمیم پوست لب می انجامد.

تصویر خانمی که از عوارض بوجود آمده پس از انجام میکرونیدلینگ رنج می برد و به فکر فرو فرفته است

عوارض پس از انجام روش

عوارض جوانسازی میکرونیدلینگ

عموماً روش های درمانی و جوانسازی علاوه بر اینکه به بهبود کیفیت زندگی کمک می کنند ممکن است مجموعه ای از عوارض جانبی و موقت را نیز داشته باشند. میکرونیدلینگ نیز از این قضیه مستثنی نیست. موارد زیر برخی از عوارض موقت میکرونیدلینگ هستند.

عفونت

عفونت همیشه به آن صورتی که فکر می‌کنید نیست. برخی عفونت‌ها با التهاب، قرمزی و چرکی که دارند ظاهر می شوند. برخی دیگر جزئی‌تر هستند و پوست در آن قسمت فقط تحریک و خارش دارد و بهبود پیدا نمی‌کند. در چنین مواردی سیستم ایمنی بدن در حال مبارزه با باکتری، قارچ یا ویروس مخرب است اما آنقدر قوی نیست که بتواند آن را از بین ببرد.

دختر خانمی از فرط خارش ناشی از انجام میکرونیدلینگ صورت خود را می خارد. پیراهن این دختر خانم آبی می باشد

خارش احتمالی پس از انجام

درد و خارش

درد و خارش بعد از میکرونیدلینگ اگر بیشتر از چند روز باقی بماند، متعارف نیست. این موارد نشانه‌ای از این هستند که مشکلی در بدن وجود دارد.

لکه های بعد از کار

لکه‌ های بعد از میکرونیدلینگ که معمولا قرمز هستند بسیار شایع هستند و معمولا پس از یک هفته از بین می‌روند.

کبودی ها و زخم های بجا مانده پس از انجام جوانسازی با نیدل روی صورت یک خانم

کبودی و زخم پس از جوانسازی با نیدل

کبودی بعد از نیدلینگ

رولری که تکنسین در اطراف چشمان شما استفاده می‌کند ممکن است کمی کبودی ایجاد کند. لازم نیست نگران این مسئله باشید، کبودی در حدی است که به راحتی با آرایش می‌توان آن را پوشاند. همچنین برخی از افراد التهاب ملایمی را نیز تجربه می‌کنند.

پوست انداختن بعد از نیدلینگ

طبیعی است سطح ناحیه هدف چند روز بعد از میکرونیدلینگ پوست بیندازد. این روش ترمیمی تعداد زیادی از سوراخ‌ ریز در پوست ایجاد می‌کند که پوست با آغاز روند ترمیم به این زخم‌های سطحی پاسخ می‌دهد. یک لایه پوستی جدید تولید می‌شود و لایه قبلی شروع به پوست انداختن می‌کند. این پوست انداختن کم بوده و شبیه یک آفتاب‌ سوختگی متوسط می باشد. این عوارض طی چند روز فروکش می‌کند و شما با صورتی جوان و شاداب زیبا روبرو می‌شوید.

 

تصویری از یک خانم که مدتی پس از انجام میکرونیدلینگ دچار جوش زدگی در صورت شده است

جوش زدن های احتمالی پس از انجام این روش

جوش زدن

ممکن است پس از میکرونیدلینگ پوست شما جوش بزند. این جوش‌ها ملایم بوده و خود به خود از بین می روند. از دست زدن به پوست خودداری کنید زیرا می‌تواند منجر به جوش بیشتر و اسکار شود.

دختر خانمی پس از انجام روش میکرونیدلینگ دچار حساسیت و الرؤی شده است

آلرژی پس از انجام روش

حساسیت

برخی افراد ممکن است واکنش آلرژیک نسبت به میکرونیدلینگ داشته باشند. این مسئله احتمالا به دلیل مواد بی‌حسی موضعی مورد استفاده است.

اثرات التهابی این روش جوانسازی کوتاه است و پوست شما طی 12 تا 24 ساعت به حالت اول بازگشته و التهاب آن کم می‌شود، هرچند ممکن است تا 48 ساعت کمی حساسیت را همچنان تجربه کنید.

تصویری از یک بیمار خانم که صورتش توسط دستان پزشک احاطه شده و برای انجام میکرونیدلینگ آماده نیست

محدودیت استفاده از روش جوانسازی با نیدل

چه کسانی نباید از این روش جوانسازی استفاده کنند

افرادی که نباید از میکرونیدلینگ برای درمان و زیباسازی بدن استفاده کننده، شامل:

 • افرادی که عفونت فعال در پوست دارند.
 • افرادی که آکنه فعال دارند.
 • افرادی که زخم کلوئیدی دارند.
 • افرادی که نوع پوست بی‌ثباتی دارند.

 

تصویر صورت یک خانم پس از انجام میکرونیدلینگ که فواید زیادی در جهت زیباسازی صورت این خانم داشته است .

صافی پوست پس از انجام زیباسازی با سوزن های ریز

فواید و نتایج با نیدل های میکرو

در یک مقاله که در سال 2018 انجام شده نشان داده شده که میکرونیدلینگ یک روش ایمن و موثر برای جوانسازی پوست و درمان اسکار و چین و چروک است. البته اینکه آیا میکرونیدلینگ در مورد تمام موارد قابل انجام هست یا نه نیازمند تحقیقات بیشتری است.

یک نشریه چاپ انجمن پوست و زیبایی آکادمی امریکا نیز بیان کرده است که برخی افراد می‌توانند انتظار داشته باشند که با روش جوانسازی با سوزن های کوچک منافذ بزرگ، خطوط ریز و چین و چروک، زخم ها و آثار کشیدگی روی پوستشان کاهش پیدا کند.

اغلب از میکرونیدلینگ برای درمان خطوط ریز ، چین و چروک و به طور خاص چین و چروک پیری و رفع خطوط عمودی اطراف دهان استفاده می‌شود. همچنین از میکرونیدلینگ در ترکیب با سایر درمان‌های پوست نیز می توان بهره برد.

خانمی در مطب یک متخصص جوانسازی با میکرونیدلینگ ، خوابیده به پشت

هزینه انجام روش به عوامل گوناگونی بستگی دارد

هزینه انجام میکرونیدلینگ

هزینه انجام مزونیدلینگ به عوامل متعددی بستگی دارد. از آن جایی که این درمان در حیطه زیبایی به حساب می آید، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار نمی گیرد. هزینه انجام میکرونیدلینگ در نواحی مختلف بدن با یکدیگر تفاوت دارند. علت آن این است که هرچقدر ناحیه بزرگ تر باشد وقت و محصول بیشتری را باید به آن اختصاص داد. درمان های ناحیه پوست صورت مانند رفع چروک ، آکنه و.. نسبت به سایر مناطق ارزان تر است.

در صورتی که در عمل میکرونیدلینگ از کوکتل های مزوتراپی هم استفاده شود در برآورد نهایی هزینه درمان قیمت کوکتل مزوتراپی و کوکتل مو نیز بسیار تاثیر گذار است. استفاده از سرم و کرم های مخصوص هیالورونیک اسید و … در حین انجام کار باعث می شود که هزینه بالاتری نسبت به حالت معمولی داشته باشد همچنین نوع عملیاتی که بر روی هر بخش از بدن انجام می شود تاثیر مستقیم بر قیمت دارد. برای کاهش هزینه ها ، برخی از کلینیک ها تکنسین استفاده می کنند و پزشک نظارت مستقیم ندارد و شما می توانید طبق میل خود از این روش استفاده کنید.

به عنوان یک نتیجه گیری نهایی روش جوانسازی با میکرونیدلینگ یکی از روشهای نوین برای ترمیم و زیباسازی پوست بخش های مختلف بدن شامل پوست صورت، لب ، گونه ، زیر شکم ، زیر چشم ، مو و.. است که با حداقل عوارض و ریسک و بیشترین تاثیر یکی از روشهای پر طرفدار می باشد.

هیات تحریریه نوآوران سلامت امیدوار است که مقاله در معرفی جوانسازی با میکرونیدلینگ و عوارض و فواید آن موفق بوده باشد.

منبع: healthline

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01بعد از انجام روش میکرونیدلینگ چه مدت باید استراحت کرد ؟

پس از انجام میکرونیدلینگ، علی رغم پیدایش کمی سرخی و التهاب در ناحیه هدف ، می توان کارهای روزمره را مطابق معمول انجام داد و بلافاصله به زندگی عادی بازگشت.

02آیا انجام میکرونیدلینگ با درد همراه است؟

با توجه به اینکه قبل از استفاده از درمارولر یا درمان ، از بی حس کننده های موضعی برای پوست استفاده می شود ، در نتیجه دردی احساس نمی شود. در حالت عدم استفاده از بی حس کننده موضعی هم ممکن است کمی درد احساس شود که خیلی محسوس نیست.

03 اگر قبل از نیدلینگ ، تزریق ژل یا فیلر انجام گرفته باشد ، می توان از میکرونیدلینگ استفاده کرد؟

بله. در صورت سپری شدن زمان مورد نیاز بین این دو روش که حدوداً یک ماه می باشد ، می توان میکرونیدلینگ صورت پذیرد.

04میکرونیدلینگ باعث ایجاد زخم می شود ؟

استفاده از تجهیزات میکرونیدلینگ نظیر درمارولر و درماپن ، باعث بوجود آمدن زخم نمی شود و تنها باعث ایجاد سرخی و التهاب خفیف می شود.

05از میکرونیدلینگ می توان برای رفع شلی پوست استفاده کرد ؟

خیر ، برای رفع شلی و افتادگی پوست باید از روشهای دیگر نظیر پلاسما جت و لیفتینگ با نخ استفاده کرد.

06ماندگاری میکرونیدلینگ چقدر است؟

با توجه به استفاده میکرونیدلینگ برای اصلاح و رفع آکنه ، جوش و چروک های سطحی و نیمه عمیق ، به دو نکته باید توجه نمائیم.

اول اینکه ماندگاری اثر میکرونیدلینگ پوست به جنس و نوع پوست داوطلب بستگی دارد.

دوم اینکه آکنه و جوشی که با استفاده از میکرونیدلینگ مرتفع شده ، از چه نوعی باشد.

07آیا می توان از دستگاه های میکرونیدلینگ برای نیدلینگ بافت لب استفاده نمود؟

بله

با استفاده از درمارولر می توان بر روی لب کشیده و چروک های سطحی آنرا برطرف نمود.

08آیا میکرو نیدلینگ بدون کوکتل مزوتراپی صورت می گیرد؟

بله. درصورت استفاده از کوکتل مزوتراپی همزمان با میکرونیدلینگ مزوتراپی صورت گرفته است.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • ساناز علیار 1400.02.13

  سلام می خواستم بدونم آیا میکرونیدلینگ پوست برای زن باردار ضرر دارد؟
  برای شیر دهی چطور
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.02.13

   سلام روز بخیر تیم هیات تحریریه نوآوران سلامت توجهتون به مقاله میکرونیدلینگ چیست را پاس میدارد .
   در پاسخ به سوالتون باید بگم انجام جوانسازی پوست با روش میکرونیدلینگ در دوران بارداری به خاطر خطرات احتمالی برای مادر و جنین ممنوع است.
   برای دوران شیر دهی استفاده از دستگاه های میکرونیدلینگ برای مادر توصیه نمی شود.

   پاسخ دهید
 • mahtab 1400.04.03

  سلام ببخشید میکرونیدلینگ با مزونیدلینگ چه فرقی با هم دارند ؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.04.03

   سلام و درود
   در میکرونیدلینگ با ایجاد زخم بر روی پوست بصورت طبیعی کلاژن سازی انجام می شود ولی در مزونیدلینگ به صورت مستقیم مواد به لایه های پوستی خورانده می شود

   پاسخ دهید
 • رضوان 1400.04.24

  سلام، میکرونیدلینگ پوست ، می تونه باعث بشه پوست روشن تر بشه؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.04.24

   سلام
   خیر ، میکرونیدلینگ با هدف روشن سازی پوست صورت ، بازده کمی خواهد داشت، برای روشن سازی پوست باید از عمل مزونیدلینگ و خوراندن کوکتل های روشن کننده پوست به لایه های مختلف پوستی استفاده شود.

   پاسخ دهید
 • نیان حسینی 1400.05.06

  باسلام
  من ماه پنجم بارداری بودم نیدلینگ انجام دادم ایا ممکنه برروی جنین تاثیرگذاشته باشه ؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.05.06

   سلام و درود
   انجام میکرونیدلینگ و دیگر عملیات های سوزن زنی در هنگام بارداری به موجب افزایش حساسیت پوستی برای خود مادر توصیه نمی شود. میکرونیدلینگ مادر برای نوزاد درون شکمش خطری ندارد.
   موفق و تندرست باشید.

   پاسخ دهید
 • مینا برخوردار 1400.07.17

  سلام
  دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن ساخت کجاست؟ و اینکه قیمت دستگاه میکرونیدلینگ سالنی چقدره؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.07.17

   سلام و درود بر شما
   دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن ساخت کشور کره می باشد و برای دسترسی به قیمت محصولات آن می تولانید به بخش فروشگاه مراجعه فرمائید.
   موفق باشید

   پاسخ دهید
 • mehrnazghasemi 1400.09.20

  سلام و درود
  قیمت دستگاه میکرونیدلینگ در چه محدوده اییه؟

  پاسخ دهید
 • رزیتا 1402.12.03

  سلام. کوکتل مزوتراپی از کجا می توانم تهیه کنم؟

  پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020