تصویر صورت صاف یک خانم در کنار یک عدد درما پن که نشان دهنده استفاده از روش میکرونیدلینگ برای صافی و جوانی صورت می باشد

با میکرونیدلینگ صورت به پوست خود جانی تازه ببخشید

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1399.12.24
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

میکرونیدلینگ صورت برای ترمیم مشکلات پوست صورت انجام می شود. در نوشته پیش رو میکرونیدلینگ پوست صورت معرفی و کاربردهای آن در رفع جای کک و مک ، جوش ، بخیه ، لک ، تیرگی پوست و پوست پرتقالی بررسی می...

 یکی از مهمترین دغدغه های افراد رفع مشکلات پوستی صورت است. تا امروز روش های متعددی برای رفع مشکلات پوست و اجزای صورت ارائه شده است. یکی از بهترین متد درمانی رفع این مشکلات، میکرونیدلینگ است. در نوشته پیشرو به معرفی میکرونیدلینگ پوست صورت و تاثیر آن در رفع مشکلات رایج پوست از جمله زخم ، جوش ، کک و مک ، جای زخم بخیه ، تیرگی و پوست پرتقالی شدن پرداخته و در ادامه عوارض ، مراقبت ها و هزینه این روش را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر می خواهید از روش میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست خود بهره ببرید می توانید با خواندن مقاله ” میکرونیدلینگ چیست و کاربردهای آن برای جوانسازی پوست” با کاربردها و مراقبت های قبل و بعد از درمان همچنین عوارض استفاده از نیدل های ریز آشنا شوید.

میکرونیدلینگ صورت چیست

میکرونیدلینگ صورت روندی است که به ترمیم و بهبود آسیب های وارد شده به پوست صورت کمک کرده و موجب جوانسازی پوست می شود. این عمل در  لایه های سطحی پوست ، زخم های حفره ای بسیار ریزی ایجاد کرده که این زخم ها خون رسانی به عروق را افزایش می دهند. این زخم ها کنترل شده و بی خطر هستند و هدف از ایجاد آنها فریب دادن سیستم بدن است که باعث می شود در نواحی زخم شده کلازن و فیبروپلاست تولید شود.

 تولید فیبروبلاست و به دنبال آن کلاژن سازی ، موجب رفع جوش ، لک، کک و مک ، زخم و در نهایت جوان سازی صورت می شود. این اتفاق در نهایت موجب شفافیت و شادابی پوست شده و در صورتی که بخواهیم این شادابی ادامه داشته باشد، باید این عمل را در صول زمان بصورت منظم تکرار کنیم.

تصویر صورت خانمی در حال استفاده از دستگاه درما رولر برای صافی پوست خود . نمای صورت خانم بصورت بسته می باشد و رمینه تصویر سفید می باشد

میکرونیدلینگ پوست صورت چگونه انجام می شود

روند انجام جوانسازی پوست صورت با میکرونیدلینگ

با توجه به اینکه انجام عمل میکرونیدلینگ به میزان کمی با درد همراه خواهد بود در ابتدا برای کاهش درد از کرم بی حس کننده  موضعی و یا بعضا از بی حس کننده، ساعتی قبل از انجام میکرونیدلینگ، استفاده می شود. پس از آن پزشک متخصص با ابزار هایی مانند درمارولر یا درماپن(دارای سوزن های استریل شده)، خراش های ریزی روی پوست صورت ایجاد می کند.

این خراش ها به قدری ریز و کوچک هستند که پس از پایان کار، متوجه آن ها نخواهید شد. این روند بین 15 دقیقه تا یک ساعت طول خواهد کشید و در طی چند جلسه به نتیجه دلخواه و مطلوب خواهید رسید. پس از اتمام، بلافاصله می توانید به زندگی عادی برگشته و کار های روزمره خود را انجام دهید.

تصویر یک خانم زیبا خوابیده روس تخت در حال انجام میکرونیدلینگ پوست صورت توسط پزشک . زمینه تصویر و سربند بیمار سفید و دستکش های پزشک مشکی می باشد

میکرونیدلینگ پوست صورت

دستگاه میکرونیدلینگ خانگی مناسب، با کیفیت عملکرد بالا در کاهش ریسک نتیجه میکرونیدلینگ و ترمیم پوست بسیار تاثیر گذار است.

محبوب‌ترین و پراستفاده ترین دستگاه میکرونیدلینگ (و مقرون به صرفه ترین) دستگاه درمارولر است که از سوزن‌های ریز و ظریفی در قطرهای بین نیم  تا دو و نیم میلیمتری تشکیل شده است. دیگر دستگاه پر استفاده در میکرونیدلینگ، دستگاه درماپن است که دارای 12 سوزن در انتهای خود می باشد.

قیمت دستگاه درمارولر مناسب در هزینه انجام میکرونیدلینگ در خانه تاثیر گذار است. همچنین خرید و قیمت دستگاه درماپن مناسب برای اطمینان از کیفیت انجام کار اهمیت دارد.

 

 

تصویر صورت صاف و شفاف یک خانم در حال استفاده از دستگاه درما پن در حال انجام میکرونیدلینگ. در نیمه دیگر تصویر چند عدد کوکتل میکرونیدلینگ وجود دارد. زمینه تصویر سفید می باشد .

کوکتل های مغذی برای میکرونیدلینگ پوست صورت

بهترین کوکتل های صورت و تجهیزات مورد نیاز

 یکی از بزرگ ترین علت های ایجاد چین چروک به خصوص در پوست صورت عدم آبرسانی کافی و نبود فیبروپلاست و الاستین است. در روش میکرونیدلینگ از کوکتل هایی استفاده می شود که طراوت و شادابی را به پوست بر می گردانند.

این کوکتل ها از موادی مانند آنتی اکسیدان ، فیبروبلاست و هیالورونیک اسید تشکیل شده اند و تزریق این ترکیب علاوه بر تحریک فیبروبلاست درپوست، به تخریب کلاژنهای فرسوده جهت ساخت الاستین و کلاژن منجر می شود.

مزونیدلینگ یک روش جوانسازی است که در آن همزمان با انجام میکرونیدلینگ ، کوکتل های مزوتراپی نیز به پوست تزریق شده بدین ترتیب باعث تاثیر گذاری بیشتر درمان می شود. مقاله ” مزونیدلینگ چیست و تاثیر آن در جوانسازی پوست ” به معرفی و بررسی تفاوت نتایج آن با روش میکرونیدلینگ می پردازد.

در نظر داشته باشید که خرید کوکتل مزوتراپی مناسب، در نتیجه عمل مزونیدلینگ و کاهش عوارض آن بسیار موثر و تعیین کننده است. 

تصویر نیمه صورت یک خانم که بیشتر مشکلات مشمول درمان میکرونیدلینگ را در صورت خود دارد . در نیمه دیگر تصویر یک عدد درما پن و ضورت بلر یک خانم در تصویر مشخص می باشد .

کاربرد های میکرونیدلینگ برای پوست صورت

کاربرد های نیدلینگ صورت در جوانسازی

متد میکرونیدلینگ یکی از گسترده ترین طیف های درمانی را در زمینه پزشکی زیبایی دارد. میکرونیدلینگ صورت با ترمیم بافت های آسیب دیده پوست می تواند به رفع چین و چروک ، آکنه ، ترمیم اسکار و زخم، کشیدگی پوست کمک کند و باعث جوانسازی و شفافیت رنگ پوست شود.

تمامی موارد بالا فاقد هرگونه نیاز به گذراندن دوران بهبودی هستند و شما پس از اتمام جلسه هیچ گونه نیازی به ریکاوری ندارید و می توانید بلافاصله به زندگی روزمره خود برگردبد. در ادامه قصد داریم به مهمترین کاربرد های میکرونیدلینگ در رفع مشکلات پوست صورت بپردازیم.

تصویر رفع عیب صورت پوست پرتقالی با استفاده از میکرونیدلینگ و دو تصویر در یک نما می بانشند.

رفع پوست صورت پوست پرتقالی با میکرونیدلینگ صورت

ترمیم پوست پرتقالی صورت بامیکرونیدلینگ

یکی از شایع ترین مشکلات پوستی در بین تمامی افراد ایجاد منافذ باز پوستی و یا به اصطلاح پوست پرتقالی است. عوامل مهمی از جمله  تعریق زیاد ، افزایش سن ، استفاده از شوینده های نا مناسب ، تغذیه نا مناسب و استفاده نکردن از ضد آفتاب و … موجب تشکیل این منافذ هستند و برای درمان آن چندین روش در دنیای پزشکی ارائه شده است.

میکرونیدلینگ یکی از راه حل های این مشکل می باشد و با تولید کلاژن در بدن باعث می شود مویرگ های پوستی بسیاری تولید شده و در نتیجه باعث بسته شدن فاصله ها پوستی و منافذ می شود و با نرم تر کردن بافت پوست باعث می شود پوست شاداب تر از قبل به نظر برسد.

 

تصویری از صورت یک خانم زیبا قبل و بعد انجام میکرونیدلینگ پوست صورت. زمینه تصویر سفید می باشد

رفع لک های روی صورت با میکرونیدلنگ

درمان لک صورت با سوزن های ریز

میکرونیدلیک صورت با ایجاد جراحت ها و زخم های میکروسکوپی در لایه های فوقانی پوست باعث تشدید تولید فیبروپلاست شده و با استفاده از مواد موجود در کوکتل های مصرفی می تواند باعث از بین رفتن کلاژن های معیوبی شود که باعث رنگ گیری لکه ها شده اند. میکرونیدلینگ علاوه بر رفع لک صورت، کاربرد‌های دیگری نیز دارد. میکرونیدلینگ در درمان ملاسما یا لک صورت عملکرد عالی در افراد نشان داده است.

این روش از نظر هزینه و وقت بسیار به صرفه‌تر از دیگر روش‌ها بوده و در زمان کوتاهی لک‌های صورت را رفع نموده و پوست را درمان می‌کند. نتیجه حاصل از رفع لک پوست با میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش‌های درمانی همچون لایه‌برداری شیمیایی و لیزر بسیار بهتر و سریع‌تر بوده و استفاده از این روش یکی از ایمن ترین روش‌های جوان‌سازی و زیبایی پوست به شمار می رود.

تصویر قبل و بعد از استفاده میکرونیدلینگ برای صورت . جای جوش و زخم پس استفاده از روش میکرونیدلینگ در مان شده است

رفع جای زخم و جوش با میکرونیدلینگ پوست صورت

میکرونیدلینگ برای جای جوش

میکرونیدلینگ با ایجاد زخم های آگاهانه روی پوست، بدن را فریب می دهد و باعث می شود فیبروپبلاست در آن قسمت ترشح شود. یکی از محل های ایجاد جراحت در صورت، نقاطی می باشند که دارای جوش زدگی هستند. سوزنهای استریل شده درماپن با فرو رفتن به لایه درونی پوست باعث می شود پوست جدید با  لایه مستحکم و بهتری ساخته شده  و محل جوش زدگی پس از مدتی ترمیم شود.

همچنین این کار برای از بین بردن منافذ پوست صورت نیز مناسب است اما نکته قابل توجه این است که در محل تزریق هیچ گونه عفونت و التهابی نباید باشد و باید از عدم وجود آن ها اطمینان کامل حاصل گردد.

تصویر رفع عیب تاریکی پوست با استفاده از میکرونیدلینگ و دو نیمه تصویر در یک نما می باشند.

رفع تیرگی پوست با میکرونیدلینگ

اصلاح پوست تیره صورت با نیدل

بارها دیده ایم که بعضی از افراد نگران تیرگی و لکه ها روی پوست خود هستند. عواملی مانند تابش زیاد نور خورشید به پوست، اختلال های هورمونی ، عوارض جانبی استفاده از دارو ها ، التهاب ، دیابت و.. از جمله دلیل های به وجود آمدن این مشکل است.

میکرونیدلینگ در پوست های تیره باعث ایجاد  تغییر قابل توجهی در درصد رنگدانه های پوست می شود که تا حدودی می تواند باعث روشن تر شدن پوست شود. این میزان تغییر ،در زرد پوستان بیشتر می باشد.

با وجود اینکه در پوست های طبیعی(در این نوشته منظور از پوست های طبیعی ، منظور زرد پوستان هستند) نسبت به پوست های روشن تغییر رنگدانه های پوست بیشتر است اما میکرونیدلینگ برای پوست های طبیعی بسیار مناسب تر بوده و انجام این کار باعث می شود تغییرات رنگدانه های پوست کاهش یابد. میکرونیدلینگ با ایجاد زخم های آگاهانه بدون تغییر دادن رنگ پوست هرگونه لک و تیرگی پوست را از بین می برد.

تصویری از صورت یک خانم زیبا قبل و بعد انجام میکرونیدلینگ پوست صورت برای رفع اثرات مانده از زخم بخیه . زمینه تصویر سفید می باشد

ترمیم زخم بخیه با استفاده از میکرونیدلینگ

ترمیم جای بخیه با میکرونیدلینگ

اتفاق های ناگوار همواره ممکن است برای صورت شما رخ بدهد و یکی از این اتفاق ها ایجاد شکستگی و خراشیدگی روی صورت است، تمامی این مشکلات با بخیه زدن به تدریج برطرف می شود اما مشکلی که برطرف نمی شود وجود اثرات جراحت در محل بخیه می باشد. امروزه روشهای بسیار زیادی ابداع شده تا این مسئله را حل کند و یکی از این متد ها میکرونیدلینگ است.

میکرونیدلینگ با القای کلاژن از لایه درون پوستی سایر جاهای بدن به محل بخیه باعث می شود که لایه جدیدی در آن محل بوجود آمده و به مرور جای بخیه را کم رنگ و کم رنگ تر کند.

میکرونیدلینگ نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد و کافیست طی چند جلسه تمامی خطوط کشیدگی و بخیه را از صورت خودپاک کنید.

تصویر دو نیمه صورت یک خانم قبل و بعد استفاده از روش میکرونیدلینگ برای رفع کک و مک موجود در صورت

رفع کک و مک با استفاده از میکرونیدلینگ

ترمیم جای کک و مک و آبله مرغان با سوزنهای ریز

افرادی که دارای پوست روشن هستند گاها در پوست شان کک و مک ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که کک و مک یا لکه های قهوه ای رنگ کوچک عموما ژنتیکی بوده و با ایستادن در زیر تابش نور خورشید تیره تر می شوند.

دیگر عارضه ای که تقریبا تمامی افراد در سنین کم به آن دچار می شوند آبله مرغان است و در بسیاری از موارد جای جوش های آّبله مرغان در پوست افراد باقی می ماند.  میکرونیدلینگ با تولید کلاژن و فیبروبلاست در محل آّبله و کک و مک باعث از بین رفتن این گونه عوارض شده و باعث زیبایی دو چندان و جوان تر شدن پوست می شود.

تصویری از یک خانم در حال دست و پنجه نرم کردن با عوارض استفاده از میکرونیدلینگ پوست صورت

عوارض میکرونیدلینگ برای صورت

عوارض میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ پوست صورت از لحاظ عوارض جانبی بسیار امن و کم خطر است. عوارض جانبی شدید پس از انجام میکرونیدلینگ به ندرت رخ می دهد. در زیر به شایع ترین عوارض جانبی میکرونیدلینگ می پردازیم.

برخی از عفونت‌ها با التهاب، قرمزی و چرک همراه اند. برخی دیگر جزیی‌تر هستند و پوست در آن قسمت فقط دچار خارش می شود. در چنین مواردی سیستم ایمنی بدن در حال مبارزه با باکتری، قارچ یا ویروس مخرب است اما آنقدر قوی نیست که بتواند آن را از بین ببرد.

 • واکنش آلرژیک یا تحریک شدن
 • عفونت
 • درد و خارش در محل انجام میکرونیدلینگ
 • کبودی
 • پوست انداختن

برای آشنایی با چگونگی انجام میکرونیدلینگ در منزل می توانید مقاله ” میکرونیدلینگ خانگی چیست ” را مطالعه نمایید.

تصویر صورت یک خانم به همراه یک عدد درما رولر و علامت ممنوعیت استفاده . زمینه تصویر سغید است و در روی صورت خانم تعدادی عفونت و تبخال وجود دارد که ممنوعیت یک روش را نشان می دهد

محدودیت میکرونیدلینگ پوست صورت

جوانسازی صورت به روش میکرونیدینگ به چه کسانی توصیه نمی شود

میکرونیدلینگ برای پوست صورت بطور کلی روشی بسیار امن و غیر تهاجمی است. اما برای افرادی که شرایط استفاده از این روش را ندارند توصیه نمی شود. داوطلبانی که مشکلات زیر را دارند بهتر است از این روش استفاده نکنند.

 • افرادی که عفونت پوستی دارند.
 • کسانی که آکنه فعال، زخم کلوئیدی و تبخال دارند.
 • افرادی که شیمی درمانی و یا پرتو درمانی انجام داده اند.
 • افرادی که دیابت کنترل نشده دارند.
تصویر یک خانم در حال استفاده از درما رولر صورت . همچنین یک کوکتل هم در دست اوست که با خنده بر لبانش فواید میکرونیدلینگ پوست صورت را تداعی می کند

خواص و فواید میکرونیدلینگ پوست صورت

خواص و مزایای ترمیم پوست با نیدلینگ

میکرونیدلینگ خواص و فواید بسیار زیادی دارد. این روش موجب اثربخشی بیشتر کرمهای پوستی می شود. همجنین علاوه بر کاهش خطوط چین و چروک روی صورت ،می‌تواند برای درمان مشکلات پوستی از جمله موارد زیر استفاده شود.

 • چین و چروک ، اسکار
 • آکنه ، الوپسی
 • خطوط ناشی از کشیدگی صورت
 • پوست شل و افتاده مانند افتادگی پوست صورت پس از کاهش وزن
 • منافذ پوست جمع می‌شوند.

دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن از بهترین محصولات برای حل مشکلات قید شده می باشد. همچنین قیمت دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن با توجه به به اینکه بسیار محصول باکیفیتی است ، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

تصویر یک علامت احتیاط و یک خانم نمادین در حال انجام عمل میکرونیدلینگ پوست صورت

اقدامات مهم قبل از انجام میکرونیدلینگ صورت

اقدامات و مراقبت های قبل از ترمیم صورت

آماده سازی پوست صورت برای انجام این روند و کسب نتیجه ایده آل و مراقبت ویژه پس از انجام دوره یکی از نکته های بسیار مهم و حائز اهمیت است و در این بخش می خواهیم شما را با چندین نکته مهم آشنا کنیم:

 • حدود یک هفته قبل شروع درمان از مصرف داروها و موادی که باعث ایجاد حساسیت در پوست شما می شوند خودداری نمایید.
 • قبل از انجام میکرونیدلینگ از انجام روش‌های لیزر/IPL، قرار گرفتن مستقیم در معرض نور خورشید و یا آفتاب‌سوختگی جلوگیری کنید.
 • 5 تا 7 روز قبل از انجام میکرونیدلینگ از وکس، کرم موبر یا الکتورلیز در ناحیه مورد درمان استفاده نکنید.
 • روز انجام میکرونیدلینگ اصلاح نکنید تا از تحریک پوست جلوگیری شود. اگر در ناحیه مورد درمان تراکم مو وجود دارد، روز قبل از جلسه درمان ناحیه مد نظر را اصلاح کنید.
 • اگر مستعد زخم سرد(تبخال) در داخل یا نزدیک دهان هستید، دو روز قبل از میکرونیدلینگ ماده ضدویروسی مصرف کنید.
 • برای یک هفته قبل از میکرونیدلینگ از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده نکنید زیرا کبودی یک اثر جانبی متداول میکرونیدلینگ است.
 • 24 ساعت قبل از جلسه درمانی از مواد و محصولات Retin-A استفاده نکنید.
 • 24 ساعت قبل از جلسه درمانی از داروها یا درمان‌های خودایمنی استفاده نکنید.
 • اگر می‌خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید حتما دو هفته پس از بوتاکس، میکرونیدلینگ انجام دهید.
تصویر از صورت شفاف و صاف یک خانم در حال ستراحت دادن به پوست پس از انجام میکرونیدلینگ . زمینه تصویر سفید می باشد

اقدامات و مراقبت های پس از میکرونیدلینگ پوست صورت

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

پزشک باید دستورالعمل‌های جزیی کارهایی که باید بعد از میکرونیدلینگ انجام دهید را به شما ارائه کند. این موارد ممکن است اساسا براساس مراقبت سابقه پزشکی یا نوع پوست شما باشد، پس به دقت آن‌ها را دنبال کنید.

 • به عنوان یک قانون کلی شما باید برای دو هفته اول پس از میکرونیدلینگ مدام از ضدآفتاب استفاده کنید. حتما هر زمانی که بیرون می‌روید ضدآفتاب بزنید.
 • در هفته اول پس از درمان، زمان زیادی را در بیرون و زیر نور آفتاب سپری نکنید زیرا شما بیشتر از حالت عادی مستعد آسیب دیدن از نور خورشید هستید.
 • از هر کرم آنتی‌بیوتیک موضعی که پزشک تجویز کرده برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.
 • قبل از لمس صورت، حتما دست هایتان را بشویید.
 • در 24 ساعت پس از میکرونیدلینگ آرایش نکنید و مخصوصا از براشی که قبلا استفاده شده است استفاده نکنید.
 • همچنین باید از رفتن به استخر شنا، سونا و باشگاه که موجب تعریق شدید می شوند جلوگیری کنید تا از پوست خود که به تازگی درمان شده است مراقبت کرده باشید. پس از گذشت 72 ساعت می‌توانید این فعالیت‌ها را از سر بگیرید.
تصویر یک خانم در حال استفاده از درما پن صورت . همچنین تصویر پزشک با روپوش سفید و یک ئرما پن به دست در پس زمینه تصویر نمایان است

هزینه های میکرونیدلینگ پوست صورت

هزینه جوانسازی صورت با میکرونیدلینگ

از آن جایی که میکرونیدلینگ یک روش درمانی زیبایی می باشد، جزو موارد پوششی بیمه قرار ندارد به همین علت، دلایل و شرایط مختلفی در  قیمت این دوره ها را تعیین کننده می باشد. در صورتی که در عمل میکرونیدلینگ از کوکتل های مزوتراپی هم استفاده شود در برآورد نهایی هزینه درمان قیمت کوکتل مزوتراپی نیز بسیار تاثیر گذار است.

عوامل تاثیرگذار در هزینه میکرونیدلینگ عبارت اند از:

 • تعداد جلسات و تسکین
 • سرم های مخصوص
 • منطقه تحت درمان
 • مدت زمان ریکاوری

نکته قابل ذکر این است که در میکرونیدلینگ صورت و درمان های مربوط به آن قیمت ها ارزان تر محاسبه می شوند و به صرفه تر هستند. همچنین قیمت دستگاه میکرونیدلینگ خانگی هم به کیفیت و کارایی آن بستگی خواهد داشت. قیمت دستگاه میکرونیدلینگ سالنی نیز به کیفیت ، برند ، محل ساخت و کارایی ها و امکانات آن دستگاه وابسته می باشد.

به عنوان نتیجه گیری نهایی، میکرونیدلینگ پوست صورت بسیار پر کاربرد ، غیر تهاجمی و ایمن است. این روش می تواند بسیاری از مشکلات بزرگ در پوست صورت افراد را به سادگی بر طرف کند.
هیات تحریریه نوآوران سلامت امیدوار است که این مقاله در معرفی میکرونیدلینگ صورت ، کاربردهای متنوع آن در رفع مشکلات پوستی از جمله رفع زخم و جوش ، جای زخم بخیه ، کک و مک ، لک و تیرگی پوست ، صورت پوست پرتقالی و همچنین عوارض و نتایج و مراقبت های قبل و بعد آن موفق بوده باشد.

منبع:  healthline , elle , byrdie

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01توان از میکرونیدلینگ برای گردن استفاده کرد؟

بله می توان از میکرونیدلینگ برای جوانسازی و شادابی و قوام دادن به پوست گردن استفاده کرد. با توجه به حساس بودن پوست گردن عمق کلاژن سازی باید کنترل شود تا از وارد شدن آسیب به پوست جلوگیری گردد.

02آیا میکرونیدلینگ صورت می تواند در صورت عدم تخصص کافی موجب زخم شدگی صورت شود؟

به ندرت چنین اتفاقی ره می دهد. در حالت عادی احتمال زخم شدن صورت بسیار پایین است ودر صورت بسیار هجومی نبودن تزریق ، عوارض جانبی خطرناکی برای صورت رخ نمی دهد. اکثریت عوارض بوجود آمده پس از انجام میکرونیدلینگ به جنس کوکتل و کیفیت وسایل مرتبط است .

03انجام میکرونیدلینگ صورت چقدر با درد همراه است ؟

انجام میکرونیدلینگ در اجزای مختلف صورت می تواند با توجه به حساسیت پوست ناحیه هدف با میزان متفاوتی از درد همراه باشد. با توجه به اینکه از کرم های بی حس کننده استفاده می شود می توانیم بگوییم درد آنچنانی و قابل اشاره ای توسط داوطلب احساس نمی شود.

04آیا میکرونیدلینگ صورت ، باعث ایجاد سوزش و التهاب می شود؟

خیر ، میکرونیدلینگ صورت در صورتی که اصول آن رعایت شده باشد باعث ایجاد زخم و سوزش نخواهد شد و تنها ممکن است کی باعث کمی سرخی شود.

05آیا عمل میکرونیدلینگ در رفع خطوط استرچ می توانند سودمند باشند؟

عمل میکرونیدلینگ بیشتر به منظور کاهش و رفع خطوط نیمه عمیق می باشد. میکرونیدلینگ می تواند تا حدودی در رفع استرچ مارک کمک کننده باشد.

06عمق سوزن زنی در میکرونیدلینگ پوست صورت، متفاوت می باشد؟

بله با توجه به چگانی و جنس ، بافت نواحی صورت  و همچنین میزان حساسیت پوست صورت ، عمق سوزن زنی در میکرونیدلینگ پوست صورت می تواند متفاوت باشد

07آیا می توان میکرونیدلینگ صورت را بدون نیاز به پزشک در خانه انجام داد؟

بله انجام میکرو نیدلینگ بدون نیاز پزشک و مراجعه به کلینیک امکان پذیر است. البته به شرطی که اطلاعات و تجربه لازم انجام میکرونیدلینگ وجود داشته باشد.

08هزینه انجام میکرونیدلینگ به طور تقریبی چقدر است؟

هزینه میکرونیدلینگ به عوامل مختلفی از جمله کیفیت محصول مورد استفاده، دستمزد پزشک، ناحیه تحت درمان و دیگر متغییر ها بستگی دارد.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • سارا سیف 1400.02.16

  ببخشید می تونم بپرسم از درما رولر بیشتر کجاها استفاده می شه؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.02.16

   با عرض سلام و وقت بخیر خدمت کاربر گرامی. غلتک درمارولر در نواحی گسترده صورت که دسترسی سوزن به آنها آسان است ، استفاده می شود. در جاهایی که دسترسی غلتک سخت می باشد از دستگاهی به اسم درماپن استفاده می شود. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله انواع دستگاهای میکرونیدلینگ مراجعه کنید.

   پاسخ دهید
 • فرزاد 1400.04.19

  سلام ببخشید میکرونیدلینگ تا چه حدی به روشنی پوست کمک می کنه؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.04.19

   سلام و عرض احترام
   عمل میکرونیدلینگ می تواند تا درصد بسیار بالایی در رفع تاریکی ها و لکه های صورت کمک کرده و با ایجاد آبرسانی طبیعی در بدن می تواند به روش طبیعی باعث ایجاد آبرسانی و نهایا سفیدی و روشنی پوست شود.

   پاسخ دهید
 • mitra 1400.04.26

  سلام
  مرسی از مطلب مفیدتون ، خیلی وقته در مورد میکرونیدلینگ صورت مطلب خوبی ندیده بودم

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.04.26

   سلام و درود خدمت شما همراه عزیز
   تشکر بابت تعریف و تمجیدتون
   بله میکرونیدلینگ صورت ، بسیار موضوع مهمی می باشد که باید بصورت مفصل به آن پرداخته شود.

   پاسخ دهید
 • somayeh heravi 1400.07.17

  سلام
  خسته نباشید
  می خواستم در جهت تهیه دستگاه دکتر پن A7 و میکرونیدلینگ دکتر پن مدل A6 راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  پاسخ دهید
 • behyeh 1400.09.18

  وقتتون بخیر
  بهترین کوکتل مزوتراپی مو چه مارکی هست و از کجا می تونم اونو تهیه کنم؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.09.18

   سلام به شما
   بهترین کوکتل مزوتراپی مو تنها یک مارک و یک برند نیست و می توان گفت چند برند بسیار عالی در زمینه تولید کوکتل مزوتراپی مو در بازار موجود است.

   پاسخ دهید
 • جلیلی 1402.12.01

  سلام وقت بخیر. می خواستم بدونم که میشه در میکرونیدلینگ از کوکتل مزوتراپی هم استفاده کرد؟؟؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1402.12.01

   با سلام. روش مد نظر شما مزونیدلینگ نام دارد. برای خرید کوکتل مزوتراپی هم میتوانید به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

   پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020