خانم جوان، پوست صاف و روشني دارد و در حال لبخند زدن مي باشد.

مزوبوتاکس چیست و چه کاربرد هایی دارد

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1400.01.05
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

مزوبوتاکس یک روش موثر برای ترمیم بافت و رنگ پوست است که از ترکیب مزوتراپی و بوتاکس بهره می گیرد. در این مقاله روند انجام ، هزینه و کاربردها ، عوارض و مراقبت های قبل و بعد از مزوبوتاکس را به طور...

برخی افراد به دلایل مختلف دچار انواع مشکلات پوستی مانند ایجاد چین و چروک و زخم بر روی پوست خود می شوند. بهبود و ترمیم این نوع مشکلات پوستی نیاز به انجام عمل های زیبایی دارد. یکی از این روش های جوانسازی که نسبتا کم خطر است و ماندگاری بالایی هم دارد، مزوبوتاکس است.

همان طور که می دانید بوتاکس بهترین روش برای رفع چین و چروک های پوست می باشد. بعد از آنکه این روش درمانی در میان مردم محبوبیت زیادی پیدا کرد، کم کم به شاخه های متعددی تقسیم شد که یکی از این شاخه ها مزوبوتاکس نام دارد. مزوبوتاکس یکی از روش های نوین پزشکی است که به روشی مشابه بوتاکس ، باعث از بین رفتن چین و چروک شده و جوانسازی را به پوست صورت و بدن فرد باز میگرداند. به این روش جوانسازی ، تزریق ژل رقیق شده بوتاکس هم گفته می شود.

خانم روي تخت دراز کشيده و چشمان خود را بسته است. پزشک در حال آماده سازي براي انجام مزوبوتاکي روي صورت خانم مي باشد.

انجام مزوبوتاکس برای جوانسازی پوست

مزوبوتاکس چیست

مزوبوتاکس یا میکروبوتاکس یک روش جوانسازی پوست است که از ترکیب محلول های مزوتراپی و سم بوتولینوم بوتاکس برای تزریق به پوست استفاده می کند. با توجه به این که غلظت سم بوتولینوم در مزوبوتاکس نسبت به عمل بوتاکس کمتر است، طبیعتا تاثیر آن در جوانسازی و درمان ناحیه مورد نظر نیز متفاوت می باشد. به لطف انواع کوکتل مزوتراپی که حاوی مواد مختلفی از  جمله اسید هیالورونیک، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، پپتیدها و فاکتورهای رشد است، پوست آبرسانی و احیا می شود.

 این روش بسیار طبیعی تر از بوتاکس عمل می کند و تفاوت آن در تزریق مقدار دوز سم بوتولیسم است. همین امر سبب می شود که بدون ایجاد عوارض جانبی و فلج شدن پوست به رفع چین و چروک بپردازد. در مقاله ” بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند ” به طور جامع ماده بوتاکس و کاربردهای آن برای موارد درمانی و جوانسازی بررسی شده است.

خانمي چشم هاي خود را بسته و روي تخت نشسته است. پزشک در حال انجام مزوبوتاکس روي لبرو خانم مي باشد

چگونگی انجام مزوبوتاکس روی صورت

مزوبوتاکس چگونه انجام می شود

هنگام تزریق مزوبوتاکس از بیمار خواسته می شود که روی تخت دراز کشیده و پزشک با استفاده از پاک کننده مخصوص قسمت مورد نظر را تمیز می کند. سپس با دقت ناحیه مورد نظر را برای تزریق مزوبوتاکس بررسی می کند. مزوبوتاکس بوسیله دو روش نگاه کردن و لمس کردن پوست برای مشخص کردن ارتباط ماهیچه با بافت مرتبط انجام می شود.

برای به دست آوردن عملکرد ماهیچه، می بایست بیمار یکسری حرکت های مخصوص را انجام دهد. به طور مثال برای مزو بوتاکس صورت، بیمار تا جایی که ممکن است باید چشم های خود را بسته و سپس تا جایی که می تواند چشم ها را همراه با بالا آوردن ابروها باز کند. این یک حرکت کلیدی است که نشان می دهد کدام ابرو قدرت دارد بیش تر بالا رود. به این ترتیب از بروز عارضه ناخواسته موفیستو (ابروی شیطانی) جلوگیری خواهد شد. سپس باید بیمار اخم کرده و سپس لب های خود را غنچه کند و لبخند بزند. در این مرحله پزشک با ماژیک جراحی تمامی نقاطی که نیاز به تزریق دارند را علامتگذاری و سپس تزریق را شروع می کند.

برای آشنایی با جوانسازی لب با بوتاکس مقاله ” تزریق بوتاکس لب چگونه انجام می شود ” را مطالعه نمایید.

يک آقا تجهيزات مزوبوتاکس از جمله سرنگ و مواد بوتاکس را در دست گرفته است.

تجهیزات مورد نیاز برای انجام مزوبوتاکس برای جوانسازی

تجهیزات و دستگاه های لازم برای انجام مزو بوتاکس

همانطور که در بالا گفته شد، مزوبوتاکس ، ترکیبی از دو روش مزوتراپی و بوتاکس است. بنابراین، برای انجام مزو بوتاکس از دستگاه ها و تجهیزات مزوتراپی استفاده می شود و فقط مواد تزریقی آن متفاوت است. در این روش، از انواع کوکتل مزوتراپی مقدار کمی محلول بوتاکس رقیق استفاده می شود.

پزشک در حال پر کردن سرنگ از کوکتل هاي مزوبوتاکس است. او دستکش به دست دارد.

استفاده از کوکتل های مزوبوتاکس برای زیباسازی

کدام کوکتل برای انجام مزوبوتاکس بهتر است

یکی از پرکاربردترین کوکتل های مورد استفاده در میکروبوتاکس ، کوکتل درمان چین‌ وچروک BTX مزوفیوژن است که فواید بسیاری دارد. از جمله:

 • بر طرف کردن چروک و خطوط اطراف چشم
 • شیار خط اخم و  خطوط دور دهان
 • درمان منافذ باز

برای آشنایی با کاربرد ها و روش انجام مزوتراپی پیشنهاد می کنیم مقاله ” کاربردهای مزوتراپی چیست و عوارض آن ” را مطالعه نمایید.

در نظر داشته باشید که خرید کوکتل مزوتراپی مناسب، در کیفیت نتیجه عمل و کاهش عوارض مزوبوتاکس بسیار موثر و تعیین کننده است.

خانم روي تخت خوابيده است. دکتر در حالانجام عمل مزوبوتاکس بر روي پوست صورت او مي باشد.

انواع روش های مزوبوتاکس

کاربرد های مزوبوتاکس در جوانسازی و درمان

مزوبوتاکس یک روش موثر برای جوانسازی به خصوص جوانسازی پوست صورت به شمار می رود و کاربرد های زیادی دارد. از آن جایی که امروزه تمایل افراد به رفع چین و چروک و علائم پیری روز به روز رو به افزایش است، می توان از مزوبوتاکس در موارد مختلفی استفاده کرد مانند:

 • بهبود خطوط پیشانی
 • رفع خطوط اخم، بانی و ماریونت
 • ترمیم ناودان اشکی و برجستگی های روی گونه
 • کمک به بهبود چین و چروک اطراف چشم

یکی از بهترین برندهای مزوژل که در حال حاضر از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد، برند پروفابلو هست که به ترمیم خطوط پیشانی، چین و چروک‌ها و خط اخم کمک بسیار زیادی می‌کند.


برای مشاهده قیمت مزوژل پروفایلو روی لینک کلیک کنید.


خانم جواني لباس يفيدي به تن کرده است و تعجب کرده است.

عوارض جانبی حوانسازی به روش مزوبوتاکس

عوارض مزوبوتاکس درمانی

با وجود آنکه مزو بوتاکس نسبت به عمل بوتاکس روشی کم خطر و ایمن محسوب می شود، اما ممکن است برای برخی از افراد عارضه هایی را ایجاد کند، برای همین توصیه می شود برای جوانسازی پوست خود با مزوبوتاکس ، به کلینیک های معتبر و پزشکان با تجربه رجوع کنید. متاسفانه برخی از سالن های زیبایی با استفاده از بوتاکس های غیر استاندارد و ارزان قیمت و تزریق آن توسط پزشک ­های بی تجربه، صدمات جبران ناپذیری به بیمار وارد می کنند. برخی از عوارض مزوبوتاکس عبارتند از:

 • سرخی و قرمزی منطقه تزریق
 • ایجاد کبودی های مختصر در ناحیه مورد عمل
 • احساس تورم بلافاصله پس از تزریق
 • حساسیت و آلرژی به بوتاکس یا کرم بی حس کننده
 • احساس خارش در ناحیه ی تزریق

ایجاد قرمزی خفیف روی پوست بعد از عمل طبیعی است. قرمزی موقتی است و معمولاً در عرض یک ساعت بهبود می یابد. در صورت ادامه قرمزی ، کبودی یا تورم پس از درمان ، پزشک را در جریان بگذارید.

خرید بوتاکس مناسب، در کیفیت نتیجه عمل تزریق و کاهش عوارض آن بسیار موثر و تعیین کننده است. برند های معتبر بوتاکس متنوع هستند. بوتاکس مصپورت و بوتاکس دیستون به عنوان محصولات ایرانی از محصولات پر استفاده در تزریق بوتاکس است. همچنین در بین مارک های معتبر خارجی بوتاکس دیسپورت و بوتاکس نورونوکس را می توان به عنوان برند های با قیمت مناسب نام برد.

خانم جواني که لباس سفیدی به تن کرده است،در حال رد کردن چيزي مي باشد.

موارد منع استفاده از مزوبوتاکس بر ای زیباسازی

چه کسانی نباید از مزو درمانی و بوتاکس استفاده کنند

ممکن است در عمل مزوبوتاکس عوارضی رخ دهد. از این رو توصیه می شود افرادی که جزو دسته های زیر هستند، از انجام مزوبوتاکس خودداری کنند:

 • افراد مبتلا به بیماری ضعف عضلانی گراویس
 • زنانی که در دوران شیر دهی اند
 • خانم های باردار
 • افرادی که به داروهای تزریقی حساسیت دارند.
 • اشخاصی مبتلا به بیماری های تنفسی
خانم خوشحال است و دارد لبخند مي زند. او پوستي صاف و روشن دارد.

مزیت های جوانسازی به روش مزوبوتاکس

مزایای روش مزوبوتاکس در جوانسازی

روش مزو درمانی با بوتاکس نسبت به سایر روش های درمانی و جوانسازی فواید بیشتر و موثر تری دارد. به طور کلی از فواید این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب برای انواع پوست
 • باعث فلج شدن نمی شود
 • زفع چین و چروک و خطوط ریز بدون نیاز به کشیدن پوست
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • صاف و درخشان کردن پوست
 • کاهش اندازه منافذ موجود بر روی نواحی مختلف بدن
 • کاهش چربی سلول های بافت پوست
 • کاهش احتمال ایجاد زخم و آکنه
 • نیازی به جراحی و پرداخت هزینه های بالا ندارد.

برای آشنایی با کاربردهای تزریق بوتاکس برای جوانسازی صورت و عوارض و فواید آن همچنین مراقبت های قبل و بعد از تزریق ، پیشنهاد می کنیم مقاله ” تزریق بوتاکس صورت برای جوانسازی پوست ” را مطالعه نمایید.

بوتاکس مسپورت به عنوان  یکی از قدرتمند ترین بوتاکس های موجود در بازار که می تواند در ترکیب با یک مزو به مزو بوتاکس تبدیل شود. خانم خوشحال است و دارد لبخند مي زند. او پوستي صاف و روشن دارد.

مراقبت های قبل و بعد از انجام مزوبوتاکس

اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از انجام مزو بوتاکس

برای آنکه بهترین نتیجه را از مزوبوتاکس داشته باشید، لازم است نکاتی را قبل و بعد از عمل رعایت کنید. برخی از موارد مهم که باید به آن ها توجه کرده و انجام دهید، در ادامه عنوان شده است.

اقدامات قبل از درمان

قبل از مراجعه برای انجام عمل مزوبوتاکس اقدامات زیر را در نظر داشته باشید:

 • توصیه می شود پیش از انجام عمل از پزشک خود سوال کنید که با توجه به سوابق بیماری و تست های پوستی که انجام دادین، چه اقداماتی را می بایست قبل از شروع درمان رعایت کنید.
 • به طور کلی بهتر است از یک هفته قبل داروهای رقیق کننده را مصرف نکنید، از نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • از رفتن به سونا و استخر و هم چنین از لیزر کردن و آفتاب گرفتن اجتناب کنید.

بوتاکس مصپورت ایرانی محصولی با کیفیت بسیار کم خطر بوده و عمدتاً عوارض جانبی قابل اشاره ای از خود بر جای نخواهد گذاشت.

خانم جواني در حال رعايت نکات بهداشتي بعد از عمل مزوبوتاکس مي باشد. خانم حوله صورتبي به سر دارد و در حال لبخند زدن مي باشد.

مراقبت های لازم بعد از جوانسازی با مزوبوتاکس

اقدامات بعد از مزودرمانی با بوتاکس

بعد از انجام عمل مزوبوتاکس لازم است نکات زیر را رعایت کنید:

 • بعد عمل از میکاپ، لیزر و اصلاح کردن در محل تزریق خودداری کنید.
 • از انجام فعایت های سنگین بدنی که سبب تعریق می شوند پرهیز کنید.
 • توصیه می شود به مدت چند ساعت بعد از عمل دراز نکشید و سعی کنید صورت خود را در حالت عمودی و صاف قرار دهید.
 • تا 24 ساعت بعد از عمل از خوردن مواد غذایی که سبب رقیق شدن خون می شود پرهیز کنید.
 • از مصرف خود سرانه داروها بپرهیزید.
 • روی نقطه ای که تزریق انجام شده دراز نکشید.
 • نقطه ای که تزریق انجام شده را ماساژ ندهید.
يک خانم رو مبل نشسته است. او در حال نشلن دادن هزينه با انگشتان خود مي باشد.

هزینه های قابل پرداخت برای انجام مزوبوتاکس

هزینه انجام مزوبوتاکس

مزوبوتاکس هزینه ی ثابتی ندارد و نمی توان برای مراحل آن هزینه ی یکسانی در نظر گرفت. موارد بسیاری بر هزینه مزوبوتاکس تاثیر می گذارند، از جمله:

 • قیمت بوتاکس

در براَورد هزینه نهایی عمل بوتاکس قیمت بوتاکس تزریق شده بسیار اهیمت دارد. قیمت بوتاکس دیسپورت انگلیسی با توجه به اینکه در خارج از کشور تولید می شود از قیمت بوتاکس دیستون و قیمت بوتاکس مصپورت ایرانی بالاتر بوده و با قیمت بوتاکس نورونوکس  کره ای نیز در رقابت است.

قیمت بوتاکس مسپورت با تتوجه به کیفیت ساخت بسیار بالایی که این محصول دارد واقعا مقرون به صرفه می باشد.

 • میزان تزریق بوتاکس
 • قیمت کوکتل مزوتراپی نوع برند مورد استفاده
 • محاسبه حجم ژل بر حسب سی سی
 • اندازه ی قسمت مورد نظر برای تزریق
 • هزینه کلینیک و دستمزد پزشک
 • هزینه تجهیزات پزشکی

معمولا قبل از مزوبوتاکس یک جلسه مشاوره رایگان در نظر گرفته می شود تا پزشک مراحل و تعداد جلسه ها و هزینه را به شما اطلاع دهد. از آن جایی که مزوبوتاکس نیاز به تکرار دارد و باید روند درمان ادامه دار باشد بهتر است تمامی این موارد را در نظر داشته باشید. همچنین خرید دستگاه مزوگان مناسب برای اطمینان از کیفیت انجام کار اهمیت دارد.

به عنوان یک نتیجه گیری می توان مزوبوتاکس را یکی از روش های موثر و کم خطر برای جوانسازی پوست دانست. توصیه می شود برای گرفتن بهترین نتیجه از عمل، به تمام نکات گفته شده توجه کرده و حتما قبل از عمل، دستورالعمل های مربوط به میکروبوتاکس را از پزشک متخصص بپرسید.
هیات تحریریه نوآوران سلامت امیدوار است که این مقاله بتواند راهنمای مناسبی در استفاده از این روش جوانسازی باشد.

منبع:  rejuvacenters , healthline , mesoskinline

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01میزان ماندگاری نتایج مزوبوتاکس روی پوست چقدر است؟

درست مانند بوتاکس که به روش سنتی اعمال می شود (به عضله تزریق می شود) ، مزوبوتاکس 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد. اما وقتی با اسید هیالورونیک مخلوط شود، ماندگاری آن طولانی تر می شود.

02 آیا بوتاکس بهتر از مزوبوتاکس است؟

تزریق مزوبوتاکس و تزریق بوتاکس برای بیماران با انواع پوست بی خطر و موثر است. بسته به نیاز بیمار، حتی می توانید هر دو را انجام دهید. استفاده از مزوبوتاکس برای بهبود سطح و وضعیت عمیق پوست مناسب است، درحالیکه با تزریق بوتاکس به بهبود نتایج در طولانی مدت کمک می کنیم.

03مزوبوتاکس چگونه و به چه قسمت هایی از پوست تزریق می شود؟

مزوبوتاکس معمولا به عمق عضلات تزریق می شود. نواحی تحت درمان عمدتاً عضلات بالایی صورت (چنجه کلاغی ، چین و چروک پیشانی و …) و به ندرت به نواحی تحتانی صورت یا گردن تزریق می شود.

04آیا مزوبوتاکس نیاز به ریکاوری دارد؟

خیر. روش جوانسازی مزوبوتاکس هیچ دوره نقاهت یا ریکاوری ندارد.

05آیا مزوبوتاکس روشی ایمن است؟

به طور کلی تزریق بوتاکس عملی کم خطر است. عوارض جانبی جزئی مانند درد، تورم، سردرد و علائم شبیه آنفولانزا می تواند رخ دهد. در موارد نادر، ممکن است عوارض جانبی شدیدتری مانند ضعف عضلانی نیز رخ دهد.

06عوارض جانبی مزوبوتاکس چیست؟

به طور کلی، مزوبوتاکس در مقایسه با عمل بوتاکس روشی ایمن تر محسوب می گردد. در صورت تهیه مواد اصل و با کیفیت، و مراجعه به کیلینک های تخصصی و افراد متخصص برای انجام مزوبوتاکس، معمولا عوارض جانبی بسیار خفیف و موقت بوده و بعد از مدتی از بین می روند.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • bahar mohammadi 1400.02.21

  سلام روز بخیر فرق مزوبوتاکس و بوتاکس چیه ممنونم میشم جواب بدید

  پاسخ دهید
 • سمیه 1400.04.12

  سلام. برای انجام مزوبوتاکس از چه دستگاهی استفاده می کنند؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.04.12

   سلام. روزتون بخیر. برای انجام عمل مزوبوتاکس از دستگاه مزوگان استفاده می کنند. پیشنهاد می کنم جهت آشنایی با انواع دستگاه مزوگان و همچنین اطلاع از قیمت و خرید آن ها با صفحه خرید دستگاه مزوگان مزاجعه نمایید.

   پاسخ دهید
 • drsimafatemizadeh 1400.07.10

  مزو بوتاکس واقعا ترکیب جالبیه
  سپاس از شما
  راستی بوتاکس مصپورت می تونه به عنوان یک مزو بوتاکس در نظر گرفته بشه؟

  پاسخ دهید
 • nahid 1400.08.04

  خسته نباشید
  مسپورت ایرانی رو از کجا می تونم تهیه کنم؟

  پاسخ دهید
 • arghavan 1400.08.30

  درود به شما
  بوتاکس مسپورت و بوتاکس دیسپورت می تونن به عنوان مزو بوتاکس مورد استفاده قرار بگیرند؟

  پاسخ دهید
 • مهری 1400.10.28

  سلام
  بهترین مارک بوتاکس چه برندیه ؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1400.10.28

   سلام و درود
   برای دستیابی به بهترین مارک بوتاکس در انواع مارک ها و برند های مختلف به بخش فروشگاه سایت سر بزنید.

   پاسخ دهید
 • پگاه 1401.04.05

  نسبت ترکیب بوتاکس و مواد مزو چقدره؟

  پاسخ دهید
 • جاوید 1402.11.26

  سلام با تشکر از مقاله خوبتون. کوکتل مزوتراپی اصل رو با چه قیمتی میتونم تهیه کنم؟

  پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020