انجام مزوتراپی روی موی سر يک آقا توسط متخصص

راهنمای جامع مزوتراپی بعد از کاشت مو | زمان مناسب + فواید و هزینه ها

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.12.16
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

دانستن اهمیت مزوتراپی بعد از کاشت مو برای کسانی که کاشت مو را انجام داده اند مسئله مهمی است. در این مقاله مهم ترین مزیت های مزوتراپی مو بعد از کاشت را معرفی می...

کاشت مو امروزه بسیار رایج است. کاشت مو قطعی ترین راه حل برای ریزش مو محسوب می شود. اما بسیاری از افرادی که عمل کاشت مو انجام می دهند به مراقبت های لازم بعد از کاشت مو توجه نمی کنند. در حالی که رعایت نکات لازم بعد از کاشت مو بسیار ضروری است. رعایت نکردن این نکات باعث می شود به نتیجه مطلوب نرسید. حتی ممکن است بعد از مدتی دچار بیماری های پوستی بشوید. از جمله مواردی که بعد از کاشت مو باید انجام شود، مزوتراپی مو با استفاده از انواع کوکتل مزو است. در این مقاله اهمیت و تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو را شرح می دهیم.

تزريق کوکتل مزوتراپی به سر يک خانم توسط پزشک.

مزوتراپی مکمل کاشت مو است

مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

همانطور که اشاره شد رعایت باید ها و نباید های بعد از کاشت مو امری ضروری است. زیرا عمل کاشت مو یک روش تهاجمی بوده که می تواند به پوست آسیب بزند. این عمل ممکن است خون رسانی در بافت پوست را مختل کند. یا مشکلاتی مانند التهاب به وجود آورد. بنابراین باید به بهبود شرایط پوست کمک کرد. بعد از عمل کاشت مو همواره باید از سلامت پوست اطمینان حاصل نمایید. اما نقش مزوتراپی بعد از کاشت مو چیست ؟

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو واجب است

یکی از بهترین متد ها برای بهبود وضعیت عمومی پوست و مو مزوتراپی است. مزوتراپی به عنوان درمان سریع ریزش مو نیز شناخته می شود. در این روش کوکتل های مزوتراپی به پوست سر تزریق می گردند. این کوکتل ها حاوی مواد مغذی بوده که برای حفظ سلامت پوست و مو ضروری هستند. استفاده از روش مزوتراپی موجب افزایش گردش خون و تغذیه بافت پوست می شود. در نتیجه می توان گفت مزوتراپی بعد از کاشت مو ضروری است. در ادامه مهم ترین مزیت های مزوتراپی بعد از کاشت مو را شرح می دهیم.

تقویت فولیکول های موی کاشته شده

مو های کاشته شده در سر نیاز به مراقبت و تقویت دارند. اگر این مو ها را به حال خود رها کنید خیلی سریع آسیب دیده و ظاهر ناخوشایندی پیدا می کنند. یکی از مهم ترین مزیت های مزوتراپی مو تقویت فولیکول مو های کاشته شده است. این مسئله تاثیر بسزایی در بهبود ظاهر و سلامتی مو دارد. استفاده از محصولات با کیفیت مانند مزو بی سی ان باعث بهتر شدن نتایج می شود.

يک مرد با موهای سالم و پرپشت در حال شانه کردن مو های خود.

مزوتراپی کمک زیادی به سلامتی مو می نماید

افزایش سرعت رشد موها

افزایش سرعت رشد مو ها از دیگر مزیت های مزوتراپی است. کوکتل های مزوتراپی با فراهم کردن مواد مورد نیاز برای رشد مو به تسریع روند رشد مو کمک می کنند. به همین علت مزوتراپی بعد از کاشت مو همواره توصیه می شود.

جلوگیری از ریزش مو

کاشت مو به معنی پایان ریزش مو نیست. ممکن است بعد از کاشت مو دوباره دچار ریزش مو شوید. این شرایط معمولا وقتی به وجود می آید که نکات لازم بعد از کاشت مو را رعایت نکنید. از مهم ترین عواملی که جلوی ریزش مو را می گیرد، مزوتراپی مو است. مزوتراپی با حفظ سلامتی پوست و موی سر از ریزش آن جلوگیری می نماید.

کاهش التهاب و تورم

عمل کاشت مو در بسیاری از مواقع التهاب و تورم را به همراه دارد. چنین عواملی سلامت مو را تحت تاثیر قرار داده و موجب بروز مشکلاتی متعددی در آینده می شوند. مزیت دیگر مزوتراپی مو، کاهش التهاب و تورم در پوست سر است. مو و پوست از طریق خون رسانی تغذیه می شوند. بنابراین التهاب و تورم مانع از رسیدن مواد مغذی به مو می شود. مزوتراپی با کاهش التهاب و تورم کمک زیادی به بهبود شرایط بافت پوست می نماید.

تصويری از سر يک مرد قبل و بعد از انجام مزوتراپی.

مزوتراپی بعد از کاشت مو ضروری است

بهبود خون رسانی به پوست سر

مزوتراپی مو علاوه بر کاهش التهاب و تورم به شیوه های دیگری نیز خون رسانی به پوست سر را افزایش می دهد. یکی از این عوامل تحریک تولید کلاژن و آلاستین است. کلاژن و آلاستین علاوه بر تاثیری که در سلامتی مو دارند، باعث بهبود ساختار رگ ها می شوند. این مسئله در نهایت موجب تسهیل حرکت خون در شریان ها می شود. همچنین مزوتراپی با تزریق مواد مغذی خاصی مانند ویتامین ها به گشاد تر شدن رگ ها کمک می کند.

کاهش عوارض جانبی کاشت مو

کاشت مو علی رغم تمام مزیت ها و کاربرد هایی که دارد، یک روش تهاجمی است. بنابراین کاشت مو فشار زیادی به پوست سر وارد کرده و شاید به پوست آسیب بزند. اما کوکتل های مزوتراپی با فراهم ساختن مواد مغذی نظیر ویتامین ها، انواع آنتی اکسیدان و فاکتور های رشد به بهبود سلامت پوست کمک زیادی می کنند. همچنین باعث پایداری بیشتر و کفیت بهتر نتایج حاصل از کاشت مو می شوند.

پوست سر يک مرد بعد از انجام کاشت مو که دچار خونريزی شده است.

کاشت مو به پوست سر فشار زیادی وارد می سازد

بهترین زمان مزوتراپی بعد از کاشت مو

چند وقت بعد از کاشت مو میتوان مزوتراپی کرد ؟ معمولاً 3 تا 4 هفته بعد از کاشت مو زمان مناسب مزوتراپی بعد از کاشت مو است. البته شرایط هر فرد با دیگری فرق می کند. بنابراین نمی توان یک بازه زمانی دقیق برای همه تعیین نمود. در نهایت این دکتر شماست که تعیین می کند چه زمانی باید مزوتراپی را شروع کنید.

بعد از کاشت مو چند جلسه مزوتراپی لازم است

تعداد جلسات مزوتراپی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یعنی تعداد جلسات مزوتراپی لازم با توجه به شرایط فرد و توسط پزشک معالج تعیین می شود. اما به طور میانگین بین 8 الی 10 جلسه مزوتراپی مناسب است.

نحوه انجام مزوتراپی نیز به این صورت می باشد که مواد مغذی و مورد نیاز پوست، بوسیله سوزن های بسیار نازک به پوست سر تزریق می گردند. جذب مواد از طریق بافت پوست و رسیدن به نتایج نیازمند زمان است. همچنین تغذیه پوست باید به صورت مستمر تا رسیدن به نتایج دلخواه صورت گیرد. در ضمن این روش بدون درد و خونریزی است.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

بعد از انجام مزوتراپی لازم است که یکسری نکات رعایت شوند. این موارد کمک می کند تا روند درمان به درستی طی گردد. در صورت رعایت نکردن موارد ضروری ممکن است به نتایج دلخواه نرسید. یکی از نکاتی که بعد از مزوتراپی مو باید رعایت کنید عدم شستشوی سر به مدت 24 ساعت است. همچنین باید از انجام فعالیت های سنگین که موجب تعریق شما می شوند اجتناب نمایید. مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک نیز نکته کلیدی محسوب می شود.

استفاده از کوکتل مزوتراپی روی سر يک خانم.

مزوتراپی مو جزو و تاثیر آن بعد از کاشت مو

عوارض جانبی مزوتراپی بعد کاشت مو

در صورت استفاده از کوکتل مزوتراپی اصل و انجام مراقبت های لازم، متد مزوتراپی هیچ گونه عوارض جدی ندارد. تنها عوارض خفیفی که بعد از مزوتراپی ایجاد می شوند مواردی نظیر قرمزی، تورم و درد خفیف در محل تزریق هستند. بروز این عوارض کاملا طبیعی است. در ضمن این عوارض معمولاً موقت هستند به سرعت محو می شوند. لازم به ذکر است که مواردی که اشاره کردیم هیچگونه خطری برای سلامتی پوست و مو ندارند.

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو

قیمت مزوتراپی مو توسط فاکتور های مختلفی تعیین می گردد. کوکتل مورد استفاده، هزینه کیلینیک مورد نظر، دستمزد پزشک معالج و تعداد جلسات مورد نیاز همگی جزو موارد کلیدی در تعیین هزینه نهایی مزوتراپی هستند.

در نتیجه مزوتراپی می تواند به عنوان یک روش مراقبتی مفید بعد از کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد. به کمک این روش می توانید سلامت پوست و مو را تضمین نموده و به بهبود نتایج حاصل از کاشت مو کمک کنید.

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “راهنمای جامع مزوتراپی بعد از کاشت مو | زمان مناسب + فواید و هزینه ها”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020