يک خانم با يک شانه در دست که مو های ريخه شده خود را با ناراحتي نگاه مي کند در پس زمينه سفيد.

درمان قطعی ریزش موی سکه ای | بهترین روش درمان آلوپسی

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.12.15
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

بسیاری از افراد به دنبال یافتن درمان قطعی ریزش مو هستند. در این مقاله موثرترین روش های درمان ریزش سکه ای مو یا آلوپسی را معرفی می...

مو یکی از عوامل اصلی در زیبایی هر فرد است. حفظ سلامتی و زیبایی مو اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل مشکلات مربوط به مو برای هیچکس خوشایند نیست. یکی از شایع ترین بیماری های مو ریزش سکه ای مو یا آلوپسی است. ریزش مو زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. این مسئله همچنین موجب ناراحتی و از دست دادن اعتماد به نفس می شود. تلاش های زیادی برای درمان ریزش مو صورت گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، امروزه روش های نوین و خلاقانه ای برای درمان ریزش مو مورد استفاده قرار گرفته اند. مانند استفاده از هیر فیلر مو ، کاشت مو، پی آر پی و مزوتراپی مو.  ضمن تمام تلاش های صورت گرفته، هنوز درمان قطعی برای ریزش مو ابداع نشده است. متد هایی مانند پی آر پی و مزوتراپی تنها به بهتر شدن شرایط کمک می کنند. شاید در مواردی هم ریزش مو به طور کامل قطع شود. اما تاکیید می نماییم که هنوز روش قطعی برای درمان ریزش مو وجود ندارد. در ادامه موثرترین روش های جلوگیری و درمان ریزش مو را معرفی می نماییم.

تزريق پی آر پی به پوست سر يک خانم توسط پزشک.

استفاده از پی آر پی در درمان ریزش مو

روش های درمان ریزش مو سکه ای | درمان ریزش مو سکه ای در زنان

روش هایی مانند پی آر پی و مزوتراپی امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. در مقاله پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی مزایا و معایب هر دو روش را به طور کامل معرفی نموده ایم. به طور کلی درمان های موجود برای ریزش مو به چهار نوع موضعی، خوراکی، تزریقی و لیزری تقسیم می شوند. در ادامه مثال هایی از هر روش ارائه نموده و به توضیح متد مورد نظر می پردازیم.

درمان های موضعی

دارو های موضعی شرایط عمومی بدن را برای رشد مو را مساعد می کنند. از نمونه های درمان موضعی ریزش مو می توان به داروهای محرک رشد مو (ماینوکسیدیل)، کورتیکواستروئیدها و داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) اشاره نمود. ماینوکسیدیل ها با افزایش جریان خون و تغذیه فولیکول های مو به بهبود رویش مو کمک می نمایند. کورتیکواستروئید ها نیز اثر ضد التهابی قوی ای دارند. این دارو ها با کاهش التهاب و درمان بیماری های مربوط به پوست سر منجر به افزایش رویش مو می شوند. دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) نیز با بهبود عواملی مانند گردش خون و التهاب به رویش و تغذیه سلول های مو کمک می کنند.

تزريق داروری ريزش مو به سر يک آقا توسط متخصص.

بهبود ریزش موی سر با استفاده از سرنگ

درمان های خوراکی

برخی از درمان های مربوط به ریزش مو در دسته بندی درمان های خوراکی قرار می گیرند. از نمونه های این نوع درمان می توان به آنتی آندروژن‌ها (اسپیرونولاکتون) اشاره نموده. تاثیر هورمون های مردانه در ریزش مو جزو شایع ترین علل ریزش مو است. آنتی آندروژن ها با کاهش تولید هورمون های مردانه به بهبود وضعیت مو ها کمک می نمایند. استفاده از آنتی آندروژن برای خانم ها مناسب تر است. یکی دیگر از درمان های خوراکی برای قطع ریزش مو مصرف فیناستراید می باشد. فیناستراید با مهار آنزیم هایی که موجب تولید DHT می شوند به درمان ریزش مو کمک می کند.

درمان های تزریقی

درمان های تزریقی برای ریزش مو جزو محبوب ترین متد ها هستند. پی آر پی و مزوتراپی جزو این نوع درمان های ریزش مو هستند. تزریق کورتیکواستروئیدها به سر نیز از روش های دیگر درمان تزریقی محسوب می شود. در روش مزوتراپی کوکتل های مزوتراپی به پوست سر تزریق می شوند. کوکتل ها حاوی مواد مغذی بسیار زیادی هستند. این مواد مغذی به تحریک رشد و حفظ سلامتی مو کمک می نمایند. استفاده از کوکتل مزوتراپی اصل و برند های معتبر کوکتل مو شرط اصلی رسیدن به نتایج دلخواه در این روش است. برای خرید کوکتل مزوتراپی مو اسپانیایی می توانید به بخش فروشگاه نوآوران سلامت مراجعه نمایید.

در روش مزوتراپی مو استفاده از برند های معتبر بسیار حائز اهمیت است. ترکیبات هر کوکتل با محصول دیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل باید بر اساس مشکل مو مد نظرتان کوکتل مناسب را انتخاب نمایید. از بهترین انواع کوکتل مزوتراپی مو می توانی به کوکتل مزولایک مو اسپانیا و مزو مو رویتاکر شاره نمود.

روش پی آر پی کاربرد گسترده ای در زمینه درمان و زیبایی دارد. از جمله کاربرد های متد پی آر پی درمان ریزش مو است. پی آر پی به کمک لوازم خاصی از جمله کیت پی آر پی صورت می گیرد. خرید کیت پی آر پی با کیفیت و سایر لوازم نقش بسزایی در اثر بخشی این روش دارد.

استفاده از ليزر توسط اپراتور بر سر يک خانم براي درمان ريزش مو

استفاده از لیزر برای درمان آلوپسی

درمان های لیزری

امروزه از تکنولوژی لیز در زمینه پزشکی و زیبایی بسیار استفاده می شود. لیزرتراپی مو جزو ایمن ترین روش ها برای درمان ریزش مو است. لیزر موجب بهبود گردش خون در ناحیه تحت درمان می شود. همچنین لیزر روی بخشی از سلول ها تاثیر می گذارد. از جمله این سلول ها می توان به هورمون DHT اشاره نمود. لیزر درمانی کم توان (LLLT) نیز نوعی از لیزرتراپی برای درمان ریزش مو می باشد. لیزر کم توان (LLLT) موجب تحریک رشد سلول های مو می شود.

انتخاب درمان قطعی ریزش موی سکه ای

انتخاب روش درمانی مناسب مسئله پیچیده بوده و مستلزم رعایت چند نکته است. ابتدا باید شدت و وسعت ریزش مو را در نظر بگیرید. سپس می توانید مناسب ترین متد را با توجه به این فاکتور انتخاب کنید. عامل موثر دیگر در انتخاب شیوه درمان، بودجه شماست. هزینه روش ها و قیمت آمپول ریزش مو سکه ای با یکدیگر متفاوت است. قبل از انتخاب نوع درمان، هزینه هر روش را بررسی کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که شاید با یک جلسه درمان به نتایج دلخواه نرسید. در این صورت باید روند درمان را ادامه دهید. در نهایت پیشنهاد می شود با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید. پزشک شما با در نظر گرفتن علت ریزش مو و شرایط شما می تواند بهترین روش را پیشنهاد دهد.

يک ظرف غذا سرشار از مواد مغذی و مناسب براي تقويت رشد مو.

نقش تغذیه در درمان ریزش مو

مراقبت های جانبی بعد از درمان آلوپسی

انجام هر کدام از روش های معرفی شده به تنهایی تاثیر گذار نیست. برای اثر بخشی بیشتر این روش ها و ماندگاری نتایج باید یکسری نکات را رعایت نمایید. در واقع حفظ نتایج به دست آمده نیاز به مراقبت های مستمر دارد. در غیر اینصورت ممکن است مشکل ریزش موی شما دوباره به وجود آید. از مهم ترین کارهایی که می توانید در این راستا انجام دهید، معاینه های متعدد و متوالی است. به یکبار درمان ریزش مو اکتفا نکنید. برای اطمینان از سلامت مو و ادمه روند بهبودی به پزشک متخصص مراجعه نمایید. پزشک با معالجه مو های شما در صورت وجود هر نوع مشکل یا نیاز به دارو های خاص شما را مطلع می سازد.

سبک زندگی

از دیگر نکاتی که باید رعایت کنید، تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی است. سبک زندگی و رژیم غذایی بر جنبه های مختلف سلامتی تاثیر دارد. از جمله مواردی که تحت تاثیر تغذیه و سبک زندگی شماست، سلامتی مو ها است. شما می توانید با اضافه کردن ورزش به برنامه روزمره تان به افزایش جریان خون و تعادل هورمون ها کمک کنید. استرس نیز تاثیر زیادی در ریزش مو دارد. توصیه می شود تا جای ممکن از اضطراب و استرس دوری نمایید. داشتن خواب کافی از عوامل موثر در سلامت مو ها است. با داشتن خواب کافی و با کیفیت این فرصت را به فولیکول های مو می دهید که خود را بازسازی کنند. اگر سلامتی موها برایتان اهمیت دارد، باید از مصرف مواد شیمیایی اجتناب نمایید. رنگ، دکلره و حرارت زیاد می تواند آسیب جدی به سلول های مو وارد سازد.

استفاده از سشوار بر روی موی سر يک خانم توسط آرايشگر.

استفاده از مواد شیمیایی و حرارت زیاد به فولیکول های مو آسیب می زند

تغذیه سالم

داشتن یک برنامه غذایی متعادل و سالم کمک زیادی به رویش مو می کند. سعی کنید برنامه غذایی شما ویتامین های  B، E و D را تامین نماید. همچنین مواد مغذی نظیر آهن و زینک به رشد مو کمک می کنند. رژیم غذایی شما باید سرشار از پروتئین و کراتین باشد.

همانطور که اشاره شد ریزش مو درمان قطعی ندارد. اما شما میتوانید با این استفاده از متد های درمانی و رعایت نکات ذکر شده تا حد زیادی ریزش مو را برطرف سازید. روش مزوتراپی و مصرف کوکتل های مزوتراپی به حفظ نتایج به دست آمده کمک زیادی می کند.

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • بهروز 1403.01.26

  با سلام. مقاله بسیار مفیدی بود. یه سئوال داشتم. برند های مختلف کوکتل در سایت شما موجوده، خودتون کدوم مارک کوکتل مو را پیشنهاد می دهید؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1403.01.26

   سلام. سپاس بابت لطف شما.
   از بهترین برند های کوکتل مزوتراپی، می توان به مزو فیوژن مو ، رویتاکر ، پارایزو و … اشاره نمود.

   پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020