بررسی مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو در بلاگ نوآوران سلامت

مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو | راهنمای کامل

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.11.15
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

جوانسازی پوست با مزوژل با تزریق ویتامین، پپتیدهای پوست و هیالورونیک اسید انجام می‌شود. در ادامه مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو را بررسی...

با افزایش سن میزان تولید هیالورونیک اسید و پپتیدهای پوستی کاهش می‌یابد؛ این مواد باعث ایجاد طراوت و شادابی پوست می‌شوند. کاهش موادی مثل هیالورونیک اسید و کلاژن باعث پیری پوست خواهد شد؛ بنابراین استفاده از راهکارهایی مثل آبرسانی مداوم پوست در طول بزرگسالی و استفاده از کرم ضدآفتاب موجب به تاخیر افتادن روند پیری پوست می شوند.

راهکارهای اساسی مثل تزریق مزوژل نیز برای جلوگیری از پیری پوست وجود دارد. در این روش با تزریق ویتامین، پپتیدهای پوست و از همه مهم‌تر هیالورونیک اسید، جوانسازی پوست انجام می‌شود. این روش اگر با مراقبت‌های خاصی همراه باشد، اثر‌گذاری بیشتری خواهد داشت. در این مقاله به بررسی مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو می‌پردازیم. برای افزایش اثربخشی این روش درمانی و جوانسازی پوست، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مصرف داروهای تجویزی پزشک؛ مراقبت بعد از تزریق مزوژل برای تسکین درد

تزریق مزوژل یک روش غیرتهاجمی برای افزایش شادابی و طراوت پوست است؛ بااین‌حال این روش گاهی همراه با درد بسیار خفیف خواهد بود. برای کاهش درد حاصل از تزریق مزوژل از پزشک مشورت بگیرید. درصورتی‌که درد غیرقابل‌تحمل باشد، پزشک برای بیمار مسکن تجویز خواهد کرد.

میزان درد ایجاد‌شده بر اثر تزریق مزوژل در ناحیه‌های مختلف صورت کمی متفاوت است. معمولا این درد زمان تزریق به چانه و لب کمی شدید می‌شود. ناحیه‌های مختلف صورت، علاوه‌بر ایجاد میزان درد متفاوت، نیاز به حجم مختلفی از محتویات درمانی دارند. این امر تا حدی بر قیمت انواع مزوژل تاثیرگذار است.

دریافت مشاوره پوستی؛ نکته‌ای مهم برای تزریق مزوژل

 

استفاده از کمپرس خنک؛ راهکاری برای کاهش تورم بعد از تزریق مزوژل

استفاده از کمپرس یخ یکی از مراقبت های بعد از تزریق جالپرو برای کاهش تورم است. البته یخ نباید به‌طورمستقیم با پوست صورت در تماس باشد. از پارچه، کیسه مخصوص یا حوله برای قرار دادن کمپرس یخ روی محل تزریق استفاده کنید. معمولا پیشنهاد می‌شود بعد از تزریق، از کمپرس یخ به مدت ۱۰ دقیقه در فواصل زمانی کوتاه‌مدت استفاده شود. تکرار این کار تا ۲۴ ساعت باعث کاهش تورم خواهد شد. استفاده از کمپرس یخ برای همه روش‌های درمانی توصیه نمی‌شود؛ برای مثال بعد از تزریق کوکتل رویتاکر مو برای تقویت رشد مو، به کمپرس یخ نیاز نخواهید داشت.

استفاده از کمپرس آب یخ؛ نکته‌ای برای کاهش تورم بعد از تزریق مزوژل

 

اعمال محدودیت در مصرف داروهای افزایش کبودی را بعد از تزریق مزوژل جالپر جدی بگیرید

تزریق مزوژل جالپرو یک روش درمانی غیر‌تهاجمی برای جوانسازی پوست است. استفاده از این روش ممکن است کمی کبودی را در نواحی تزریق ایجاد کند. این کبودی به‌سرعت برطرف خواهد شد؛ بااین‌حال محدودیت مصرف مواد غذایی با افزایش احتمال کبودی به تسریع بهبود این عارضه کمک می‌کند. آسپرین، روغن ماهی و سایر داروهای افزاینده کبودی را بعد از انواع مزوژل مثل جالپرو hmw محدود کنید؛ البته برای این کار حتما از پزشک راهنمایی بگیرید و خودسرانه مصرف دارو را قطع نکنید یا دوز مصرفی را تغییر ندهید.

تبخال زدن بعد از مزوتراپی را در اسرع وقت درمان کنید

در افرادی با سابقه تبخال، احتمال ایجاد این عارضه پوستی بعد از تزریق انواع مزوژل مثل مزوژل جالپرو کلاسیک افزایش می‌یابد. اگر بعد از جلسه درمانی تزریق مزوژل جالپرو دچار تبخال شدید، برای درمان به پزشک مراجعه کنید. پزشک با معاینه پوست برای تشخیص دقیق عارضه و راه‌های درمانی اقدام می‌کند. معمولا داروهای ضد‌تبخال بهترین روش درمانی برای رفع این عارضه در کمترین زمان ممکن هستند.

رعایت مراقبت‌های بهداشتی پوست؛ نکته‌ای مهم در مراقبت بعد از تزریق مزوژل

بعد از تزریق مزوژل به‌هیچ‌عنوان از مواد آرایشی استفاده نکنید. معمولا توصیه می‌شود که بین ۱ تا ۳ روز استفاده از وسایل آرایشی حذف شود تا محل تزریق مزوژل بهبود یابد. علاوه‌بر این، از قرار دادن پوست صورت مقابل خورشید و گرمای شدید خودداری کنید. برای محافظت بیشتر پوست در برابر نور خورشید از کرم ضد‌آفتاب استفاده کنید. همچنین نباید از سولاریوم و سونا نیز برای مراقبت بعد از تزریق مزوتراپی استفاده شود.

انجام مراقبت‌های بهداشتی و فیزیکی برای افزایش اثر‌گذاری تزریق مزوژل اهمیت دارد. به‌این‌ترتیب صرف هزینه و زمان برای استفاده از این روش درمانی بدون نتیجه یا با اثر‌گذاری پایین نخواهد بود. باتوجه‌به رعایت کردن مراقبتهای بعد از تزریق مزوژل، پرداخت قیمت مزوژل پروفایلو برای جوانسازی پوست راهکار ایده‌آلی به شمار می‌رود.

استفاده از کرم ضد‌آفتاب؛ نکته‌ای مهم برای مراقبت محل تزریق در برابر نور خورشید

 

روی ناحیه تزریق بعد از روش درمانی تزریق مزوژل، فشار وارد نکنید

برای مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو تا چند شب اول از ایجاد فشار روی ناحیه تزریق خودداری کنید. برای جلوگیری از ایجاد فشارهای احتمالی در هنگام خواب حتما به پشت بخوابید تا صورت شما روی بالش قرار نگیرد. همچنین از اجرای حرکت‌های ورزشی سنگین تا چند روز بعد از تزریق مزوژل خودداری فرمایید.

مصرف چه مواد خوراکی بعد از تزریق مزوژل توصیه می‌شود؟

یکی از نکات مهم در مراقبت بعد از تزریق مزوژل آبرسانی به سلول‌های پوستی است. برای این کار حتما مصرف مایعات و آب را چند ساعت بعد از تزریق مزوژل شروع کنید. این کار باعث تسریع روند التیام بخشیدن به محل تزریق خواهد شد. علاوه‌بر نوشیدن مایعات، مصرف مرکبات و مواد غذایی حاوی ویتامین سی و دی را نیز در برنامه غذایی خود قرار دهید.

مصرف موادغذایی حاوی پروتئین مانند تخم مرغ باعث تسریع ترمیم بافت و پوست می‌شوند. علاوه‌بر مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین، از ترکیبات فیبردار مانند کلم، تمشک و سیب نیز استفاده کنید. به‌عنوان یک راهکار تکمیلی در مراقبتهای بعد از تزریق جالپرو، عادت‌های ناسالم زندگی خود مثل مصرف سیگار و الکل را ترک کنید. ترک این عادت های ناسالم باعث افزایش ماندگاری مزوژل خواهد شد.

مصرف مواد غذایی مناسب؛ یکی از مراقبت های بعد از مزوژل

 

انجام مراقبتهای بعد از تزریق جالپرو؛ مهم‌ترین نکته برای دریافت اثربخشی بالا

اجرای مراقبتهای بعد از مزوژل صورت نقش بسیاری بر اثرگذاری این روش درمانی دارد. برای دریافت نتیجه بهتر از تزریق مزوژل حتما به توصیه پزشک و درمانگر خود توجه داشته باشید. علاوه‌بر توجه به توصیه پزشک، در این مقاله نیز نکات مهم در مراقبت های بعد از تزریق مزوژل جالپرو را شرح دادیم. مصرف مایعات، ویتامین سی و مواد غذایی سرشار از فیبر و پروتئین از مهم‌ترین نکته‌ها برای افزایش اثربخشی تزریق مزوژل هستند.

از ایجاد فشار روی ناحیه تزریق خودداری کنید. اگر دچار تورم شدید، استفاده از کمپرس یخ یک راهکار ایده‌آل برای مراقبت بعد از مزوژل صورت به شمار می‌رود. شما چه تجربه‌ای در انجام مراقبت‌های بعد از این روش درمانی دارید؟ رد قسمت کامنت‌ها با ما و سایر کاربران سایت نوآوران سلامت به اشتراک بگذارید.

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01چگونه می توانیم ماندگاری مزوژل های جالپرو را افزایش بدهیم؟

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در ماندگاری مزوژل، رعایت مراقبت های بعد از تزریق مزوژل است. در این مقاله مراقبت های مورد نیاز بعد از تزریق جالپرو را کاملا شرح داده ایم.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • جمشید خسروی 1403.01.27

  سلام خسته نباشید مراقبت های لازمی که در این مقاله بهش اشاره کردید برای مزوژل پروفایلو هم صدق می کنه؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1403.01.27

   با سلام. بله رعایت این موارد بعد از تزریق اکثر مزوژل ها الزامی است.

   پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020