بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی مو و قبل از این روش درمانی در بلاگ نوآوران سلامت

کامل‌ترین و مهمترین مراقبت های بعد از مزوتراپی مو 

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.11.15
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

مزوتراپی مو با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه انجام می‌شود. در ادامه مراقبت‌های بعد از مزوتراپی مو را بررسی...

هزینه و زمان صرف‌شده برای جلسه مزوتراپی مو اگر با مراقبت‌های خاصی همراه نباشد، نتیجه دلخواه را به دنبال نخواهد داشت. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد‌نیاز مو به پوست سر انجام می‌شود. این روش اجزای تغذیه‌کننده فولیکول‌های مو را در دسترس سلول‌های پوست سر و پیاز مو قرار می‌دهند. با مزوتراپی مو ریزش مو تا حد قابل‌توجهی قابل‌درمان است؛ علاوه‌بر این، مزوتراپی برای قوی‌تر و درخشان‌تر کردن مو نیز کاربرد دارد.

اگر این روش درمانی به همراه مراقبت های بعد از مزوتراپی مو و قبل از این جلسه درمانی همراه شود، اثربخشی فوق‌العاده‌ای بر سلامت پوست سر دارد. چند دقیقه به مطالعه این مقاله اختصاص دهید تا بدانیم «بعد از مزوتراپی مو چه باید کرد».

چه نکاتی برای قبل از جلسه مزوتراپی مو اهمیت دارد؟

استفاده از مواد تزریقی مناسب و کوکتل‌هایی با بهترین ترکیب شیمیایی متناسب با مشکلات هورمونی فرد تاثیر بسزایی بر اثربخشی مزوتراپی مو دارند؛ با این‌ حال این نکات فقط بخشی از مسیر اثربخشی مزوتراپی هستند. بخش بزرگی از اثرگذاری این روش درمانی به مراقبت‌ های قبل از جلسه درمانی بستگی دارد.

زمانی استفاده از انواع کوکتل مزوتراپی برای درمان ریزش مو به‌طورکامل با موفقیت همراه خواهد بود که مراقبت‌ذهای خاص مثل جلوگیری از رقیق شدن خون انجام شود. باتوجه‌ به این مراقبت‌ها اثرگذاری کوکتل مزوتراپی برای تامین دکسپانتنول‌، بیوتین و پانتنول از‌دست‌ رفته سلول‌های پوست سر و فولیکول‌های مو بهتر انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب در ادامه این بخش به بررسی مراقبت های قبل از مزوتراپی مو می‌پردازیم.

مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی مو؛ راهکاری برای افزایش اثربخشی این روش درمانی

 

مصرف نکردن نوشیدنی‌های الکلی؛ یکی از مراقبت‌های قبل مزوتراپی مو

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از جلسه مزوتراپی مو، متعادل کردن غلظت خون است. اگرچه مزوتراپی مو روش تهاجمی نیست؛ بااین‌حال غلظت خون باعث تغییر شدت کبودی پوست می‌شود. برای جلوگیری از کبود شدن پوست سر راهکارهای متعددی مثل حذف نوشیدنی‌های الکلی در بازه زمانی ۲۴ ساعت قبل از مزوتراپی وجود دارد. الکل باعث رقیق شدن خون و کبودی محل تزریق خواهد شد.

کاهش دوز مصرف داروهای رقیق کننده خون؛ احتمال کبودی را کاهش دهید

مصرف مواد رقیق‌کننده خون در روزهای قبل از مزوتراپی را کاهش دهید. البته این نکته فقط در صورتی است که سلامت فرد با کاهش دوز یا قطع مصرف این داروها به خطر نیفتد. در صورت امکان به مدت 2 هفته قبل از درمان از مصرف داروهای ضد‌التهاب یا رقیق‌کننده خون خودداری کنید. اگر ملزم به مصرف این داروها هستید، به پزشکتان اطلاع دهید. درمانگر در صورت صلاحدید از کوکتل‌هایی مثل مزو فیوژن مو برای تقویت پوست سر و کاهش احتمال کبودی استفاده می‌کند.

داروها و مکمل‌هایی مانند آسپرین، ویتامین E، جینکو بیلوبا، جینسینگ، مکمل‌های امگا 3/روغن ماهی، ایبوپروفن، آسپرین و سایر NSAI‌ ها اثر رقیق‌کنندگی خون دارند؛ احتمال کبود شدن پوست بر اثر تزریق با مصرف این داروها افزایش می‌یابد؛ البته به‌هیچ‌ عنوان بدون مشورت با پزشک برای کاهش دوز داروهای مصرفی اقدام نکنید.

کاهش مصرف مواد غذایی رقیق‌کننده خون؛ یکی از مراقبت‌های قبل از مزوتراپی

 

مراقبت‌های عمومی قبل از جلسه مزوتراپی؛ وعده غذایی سبک و مغذی مصرف کنید

قبل از جلسه مزوتراپی مو حتما یک صبحانه خوب شامل غذا و نوشیدنی میل کنید. این نکته باعث کاهش احتمال سبکی سر در طول درمان می‌شود. نوشیدن مایعات در ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از جلسه مزوتراپی به هیدراته کردن بدن کمک می‌کند؛ هیدراته نگه داشتن بدن باعث بهبود خونرسانی و تغذیه سلول‌های پوست خواهد شد. به‌این‌ترتیب آبرسانی به سلول‌های پوست سر نیز بهتر انجام می‌شود. علاوه‌ بر نوشیدن مایعات، استفاده از کوکتل bcn در جلسه مزوتراپی نیز باعث افزایش آبرسانی به سلول‌های پوست سر می‌شود.

همچنین اگر جوش، تبخال یا لک در ناحیه مورد نظر دارید، حداقل ۲۴ ساعت قبل وقت ملاقات خود را تغییر دهید. اگر سابقه تبخال دارید، لطفاً به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت تشخیص از داروهای ضد‌ویروسی قبل از درمان استفاده کنید.

اقدامات بعد از مزوتراپی مو؛ اثربخشی این روش درمانی را افزایش دهید

اثربخشی روش درمان مزوتراپی فقط به انجام مراقبت‌های قبلی مثل قطع داروهای رقیق‌کننده خون ختم نمی‌شود؛ مراقبت‌های بعد از مزوتراپی درست به اندازه باید ها و نباید های بعد از کاشت مو اهمیت دارند. در این بخش قصد داریم مهم‌ترین مراقبتهای بعد از مزوتراپی مو را معرفی کنیم.

دریافت مشاوره پس از درمان را برای افزایش اثربخشی مزوتراپی فراموش نکنید

بهترین راهکار برای اطلاع از مراقبت های بعد از مزوتراپی مو مخصوص شخص شما، دریافت مشاوره است. در جلسه مشاوره درمانگر با توجه‌ به مواد و دوز مصرفی ترکیبات شیمیایی برایتان، شما را راهنمایی خواهد کرد. برای مثال در صورت استفاده از فیلر مو دکتر سی وای جی نیاز کمتری به استفاده از راهکارهای کمکی برای آبرسانی سلول‌های پوستی خواهید داشت.

علاوه‌بر این موارد، ممکن است بعد از جلسه مزوتراپی مقداری قرمزی، تورم، حساسیت، کبودی وجود داشته باشد که باید ظرف چند روز برطرف شود. از کرم‌های حاوی آنتی‌اکسیدان و اسید هیالورونیک برای کاهش سوزش و آبرسانی به پوست به‌عنوان مراقبت بعد از مزوتراپی مو استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از تورم بیش از حد، از مصرف بیش از حد الکل یا نمک خودداری کنید.

دریافت مشاوره؛ یکی از بایدهای مراقبتی مزوتراپی مو قبل و بعد

 

مصرف داروهای مراقبتی فعال پوست؛ یکی از اقدامات بعد از مزوتراپی مو

از محصولات مراقبت از پوست فعال حاوی آلفا هیدروکسی اسید، بتا هیدروکسی اسید، رتینول (ویتامین A) و ویتامین C (با فرمول pH پایین)، خودداری کنید. این کار را تا ۳ روز پس از درمان ادامه دهید. مصرف این داروها باعث رقیق شدن خون و ماندگاری کبودی پوست سر می‌شود.

چند ساعت بعد از مزوتراپی باید سر را شست؟

یکی از مراقبت های مورد نیاز بعد مزوتراپی مو شستن مو با روتین همیشگی حمام کردن شما است. البته تا ۴۸ ساعت پس از جلسه درمانی از شستن مو خودداری کنید. برای استفاده از شامپو مناسب حتما از پزشک معالجتان راهنمایی بگیرید.

مصرف داروهای مراقبتی فعال پوست؛ یکی از اقدامات بعد از مزوتراپی مو

 

راهکارهای رفع تورم و قرمزی بعد از جلسه مزوتراپی چیست؟

برای افزایش اثربخشی جلسه مزوتراپی تا ۲۴ ساعت از ورزش‌های شدید خودداری کنید. همچنین برای جلوگیری از ایجاد سوختگی پوست سلول‌های سر تا ۷۲ ساعت مقابل نور مستقیم خورشید و دمای بالا قرار نگیرید؛ بنابراین تا سه روز بعد از مزوتراپی به سونا و اتاق بخار مراجعه نکنید. اگر بعد از مزوتراپی مو تورم دارید، هر ساعت به مدت ۱۵ دقیقه از کمپرس خنک استفاده کنید. علاوه‌بر استفاده از کمپرس سرد در صورت تورم، کمی رو به بالا بخوابید.

دریافت مشاوره؛ بهترین راهکار برای اطلاع از نکات مراقبتی قبل و بعد از مزوتراپی

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد هستند. این مواد به نمو مو و پوست کمک می‌کنند. تغذیه فولیکول‌های مو و از بین بردن شوره سر از مزایای روش درمانی مزوتراپی به شمار می‌رود. انجام مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی مو تاثیر بسزایی بر اثربخشی این روش درمانی برای مو دارد.

کاهش مصرف مواد غذایی و ترکیبات شیمیایی رقیق‌کننده خون و مصرف مواد غذایی سبک به همراه مایعات از نکات مراقبتی قبل از مزوتراپی هستند. در مقابل رعایت مراقبت های بعد از مزوتراپی مو مثل حمام نکردن تا سه روز و قرار نگرفتن مقابل نور خورشید به افزایش اثر بخشی مزوتراپی کمک خواهد کرد. اگر تجربه‌ای در انجام مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی دارید، با ما و سایر کاربران سایت نوآوران سلامت در قسمت کامنت ها به اشتراک بگذارید.

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01آیا بعد از مزوتراپی می توان ورزش نمود؟

توصیه می شود تا 24 ساعت بعد از انجام مزوتراپی از انجام ورزش های سنگین و تعریق شدید خودداری کنید.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • احمد رستگار 1403.01.28

  وقت بخیر کوکتل مو اورجینال از کجا می توانم تهیه کنم؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1403.01.28

   با سلام و عرض ادب.
   برای مشاهده قیمت و خرید انواع کوکتل مو اصل با کیلیک روی لینک به بخش فروشگاه نوآوران سلامت مراجعه نمایید.

   پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020