بررسی پاسخ «پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی» در وبلاگ نوآوران سلامت

پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی؟ + نکات کلیدی و مهم

دسته بندیجوانسازی
تاریخ انتشار مقاله 1402.11.17
نام نویسندههیات تحریریه نوآوران سلامت

پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی؟ در ادامه پاسخ این سوال را از جنبه‌های مختلف بررسی...

وقتی صحبت از انتخاب روشی برای مقابله علائم پیری پوست و مو می‌رسد، همیشه افراد برای انتخاب بهترین راهکار تردید دارند. مزوتراپی مو و پی آر پی از پرطرفدارترین روش‌های کاهش ریزش مو به شمار می‌روند که هر دو اثربخشی بالایی بعد از چند جلسه درمانی به همراه خواهند داشت. با این‌حال فاکتورهای متعددی باعث ایجاد تمایز میان این دو روش درمان ريزش مو می شوند. اگر شما نیز داوطلب استفاده از روش‌های زیبایی و درمانی مو هستد، اما هنوز نمی‌دانید کدام روش بهتر است، این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی به شما ارائه دهد. چند دقیقه به مطالعه این مطلب اختصاص دهید تا بدانید پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی.

پی آر پی؛ روشی برای تزریق انواع فاکتورهای رشد

برای انتخاب میان مزوتراپی و پی آر پی باید به محتویات تزریق توجه داشته باشیم. هر چند که مواد تزریقی در مزوتراپی مملو از ویتامین‌ها، املاح معدنی و هیالورونیک اسید است؛ بااین‌حال اثربخشی مواد طبیعی و پلاسمای خون را نخواهد داشت. در پی آر پی از پلاسمای غنی‌شده فرد برای تقویت رشد مو استفاده می‌شود. این محتویات تزریقی حاوی فاکتورهای رشد برای تقویت ریشه‌های مو است.

البته میزان اثربخشی روش های درمانی برای کاهش میزان ریزش مو به فاکتورهای مختلفی از جمله ژنتیک، سن و الگوی طاسی بستگی خواهد داشت؛ بنابراین نمی‌توان یک قاعده کلی برای همه افراد در انتخاب میان پی آر پی یا مزوتراپی بیان کرد. درصورتی‌که اطلاعات کافی از فرایند و نحوه انجام مزوتراپی ندارید، مقاله «مزوتراپی چیست؟» را مطالعه کنید. این مقاله راهکار مناسبی برای تکمیل اطلاعات در‌ مورد روش درمانی و زیبایی در مسیر درمان کاهش ریزش مو به شمار می‌رود.

محتویات تزریق؛ یک تفاوت میان مزوتراپی و پی آر پی

 

عوارض جانبی؛ یک تفاوت پی آر پی و مزوتراپی

هر دو روش پی آر پی و مزوتراپی عوارض چندانی به همراه ندارند. شایع‌ترین عوارض احتمالی بر اثر استفاده از این روش‌ها شامل درد بسیار خفیف در محل تزریق و مقداری تورم است. البته جای نگرانی نیست؛ این عوارض بسیار خفیف هستند و برای اکثر افراد تا چند ساعت بعد از تزریق به‌طور کامل برطرف خواهند شد. در کنار خفیف بودن عوارض شایعی مثل تورم و درد بسیار خفیف، احتمال بروز حساسیت در برخی از افراد به دنبال تزریق محتویات مزوتراپی وجود دارد. در حالی‌که محتویات پی آر پی پلاسمای غنی شده از پلاکت خون خود زیباجو است. از این‌ رو استفاده از روش پی آر پی عوارضی به دنبال نخواهد شد.

البته راهکارهایی مثل دریافت مشاوره پیش از تزریق مزوتراپی و اطلاع دادن نسبت به حساسیت‌های زیباجو منجر به از بین رفتن احتمال ایجاد آلرژی می‌شود. البته احتمال بروز حساسیت بر اثر مزوتراپی نیز بسیار نادر است. بیشتر محتویات انواع کوکتل مزوتراپی بر‌اساس استانداردهای شیمیایی و مطابق با انفعالات بدن همه افراد ساخته شده است. بااین‌حال اگر به ماده خاصی حساسیت دارید، با درمانگر خود پیش از جلسه درمانی به اشتراک بگذارید.

دریافت مشاوره قبل از درمان؛ راهکاری برای کاهش عوارض احتمالی

 

مزوتراپی بهتر است یا پی آر پی؟ مزایای هر دو روش را مقایسه کنید

یک فرق پی آر پی و مزوتراپی مزایایی است که به همراه دارند. مزوتراپی گردش خون در پوست سر را بهبود می‌بخشد. این روش درمانی باعث تغذیه سلول‌های پوست سر و فراهم نمودن ویتامین‌های لازم برای رشد مو و مواد معدنی می‌شود. همچنین مزوتراپی مانع از عملکرد DHA خواهد شد؛ این ماده باعث افزایش سطح تستوسترون و در آخر نازک شدن و ریزش مو می‌شود.

در روش پی آر پی از پلاسمای غنی از پلاکت حاوی فاکتورهای رشد برای رویش موهای جدید استفاده می‌شود. این پلاکت‌ها خاصیت بازسازی سلول‌های جدید و جوانسازی فولیکول‌های مو را دارند. محتویات تزریقی در پی آر پی باعث افزایش خونرسانی و تحریک عملکرد فولیکول‌ها می‌شود. علاوه‌بر این موارد، PRP فولیکول‌ها را زنده نگه می‌دارد و آناژن را فعال می‌کند؛ فاز رشد چرخه مو باعث حرکت بیشتر موها از فاز تلوژن یا مرحله استراحت به فاز آناژن می‌شود. در نهایت استفاده از پی آر پی باعث افزایش و بهبود حجم مو می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از فرایند، دوره نقاهت و طول درمان پی آر پی، مقاله «prp چیست؟» را مطالعه کنید.

مزوتراپی برای درمان ریزش مو

 

در نظر داشتن محدودیت‌های روش درمانی؛ نکته‌ای مهم برای انتخاب میان مزوتراپی و پی آر پی

برای پاسخ به سوال «پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی» باید در نظر داشته باشید که چه محدودیت‌هایی برای استفاده از این روش‌ها وجود دارد. برای مثال در مزوتراپی مو افرادی با سابقه اختلالات خونریزی و آلرژی نسبت به هر یک از ترکیبات مورد‌ استفاده در محتویات تزریق، واجد شرایط برای استفاده از این روش درمانی نیستند. همچنین این روش درمان ریزش مو برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و مصرف‌کننده داروهای ضد‌انعقاد خون نیز با محدودیت‌هایی همراه خواهد بود.

روش پی آر پی نیز مانند مزوتراپی با محدودیت هایی برای استفاده همراه است. افراد مبتلا به عفونت فعال بدون فولیکول فعال سرطان، مبتلا به اختلالات خونریزی و کمبود پلاکت‌، کاندیدای خوبی برای دریافت درمان پی آر پی نیستند. دریافت مشاوره پیش از استفاده از روش درمانی، بترین راه‌حل برای انتخاب بهترین روش درمانی است. در نظر داشته باشید که کیفیت محتویات تزریق و کیت‌های کاربردی در پی آر پی و مزوتراپی نیز بر اثربخشی این روش‌های درمانی موثر هستند. برخی از کلینیک‌های معتبر با خرید بهترین مارک کیت پی آر پی و مواد تزریقی استاندارد، خدمات زیبایی و مویی منحصربه‌فردی را به زیباجویان ارائه می‌دهند.

ماندگاری اثر درمانی بر ریزش مو؛ یک فرق مزوتراپی با پی آر پی

مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر طول درمان در مسیر استفاده از مزوتراپی و پی آر پی، شامل مواردی مثل ژنتیک و الگوی ریزش مو می‌شود. بااین‌حال محتویات و محل تزریق نیز بر ماندگاری روش درمانی و طول درمان اثر می‌گذارند. هر دو روش پی آر پی و مزوتراپی تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. برای رسیدن به این نتیجه باید طول درمان را کامل کنید. تعداد جلسات درمانی برای هر دو روش پی آر پی و مزوتراپی برای افراد مختلف، متفاوت است.

نتایج حاصل از پی آر پی نهایت تا شش هفته بعد از شروع درمان قابل مشاهده است. این زمان برای مزوتراپی دقیقا قابل تعیین نیست؛ ممکن است نتایج از چند روز تا چند هفته بعد از تزریق قابل مشاهده باشد. برای اطمینان از نتایج اثربخش مزوتراپی و پی آر پی باید طول درمان را کامل کنید. به‌طور‌کلی، آثار PRP طولانی‌تر از آثار درمانی مزوتراپی است. همچنین پی آر پی دوره نقاهت کوتاه‌تر و نهایت تا ۱ روز دارد؛ این دوره برای مزوتراپی بین ۱ تا ۲ روز طول می‌کشد.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی و PRP؛ کدام ساده‌تر است؟

هر دو روش درمان ریزش مو، مزوتراپی و پی آر پی، برای اثربخشی حداکثری به یک سری مراقبت‌های بعد از جلسه درمانی نیاز دارند. بعد از مزوتراپی تا چند روز از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش خودداری کنید. همچنین استفاده از کمپرس یخ تا ۴۸ ساعت برای کاهش تورم و قرمزی توصیه می‌شود. این مراقبت‌ها برای پی آر پی نیز توصیه می‌شوند. علاوه‌بر این موارد، بعد از تزریق پی آر پی از مصرف مواد دارویی و غذایی رقیق‌کننده خون خودداری کنید.

دوره نقاهت کوتاه؛ یک ویژگی مزوتراپی و پی آر پی مو

 

هزینه روش درمانی؛ پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی

به‌طورکلی هزینه روش درمانی پی آر پی برای کاهش ریزش مو از مزوتراپی بیشتر است. البته این هزینه در روش مزوتراپی مو به محل تزریق، نوع کوکتل مزوتراپی و جلسه‌های مورد‌نیاز بستگی دارد. هزینه کلی پی آر پی مو نیز به تعداد جلسات درمانی و نوع کیت پی آر پی بستگی خواهد داشت. در مقاله هزینه ۱۰ جلسه مزوتراپی مو به طور جامع تر در مورد هزینه های مزوتراپی مو توضیح داده ایم.

پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی؟ برای پاسخ به این سوال مشاوره بگیرید

در این مقاله به بررسی چند تفاوت پی آر پی با مزوتراپی پرداختیم تا بدانیم «پی آر پی بهتر است یا مزوتراپی». مزوتراپی و پی آر پی مو هر دو گزینه‌های عالی برای کاهش ریزش مو با الگوی طاسی مردانه هستند. با‌این‌حال، بهترین درمان بستگی به نیازها و ترجیحات خاص زیباجو دارد. مانند هر درمان زیبایی، مشاوره در مورد نگران‌ ها و اهداف زیباجو برای استفاده از روش درمانی اهمیت دارد. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره استفاده از مزوتراپی مو یا prp به کلینیک‌های زیبایی معتبر مراجعه کنید.

برچسب ها :

محصولات مرتبط

این محصولات نیز ممکن است مورد پسند شما باشد

مقالات هم پیوند

اعضای هیات تحریریه نوآوران سلامت مفتخرند که مطالب دیگری در این زمینه تقدیم شما نموده اند

سوالات متداول

ممکن است پاسخ خود را در بین سوالات متداولی هم پیوند با این موضوع بیابید

01هزینه پی آر پی بیشتر است یا مزوتراپی؟

به طور خلاصه می توان گفت که پی آر پی معمولا هزینه بیشتری نسبت به مزوتراپی خواهد داشت.

نظرات کاربران

خرسندیم که نقطه نظرات شما را بخوانیم، ثبت پاسخ هیات تحریریه را از طریق پیامک به شما اطلاع می دهیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 2 3 4 5

 • محمد رضا کرمی 1403.01.29

  خسته نباشید قیمت کوکتل مزوتراپی رو کجا می تونم پیدا کنم؟

  پاسخ دهید
  • هیات تحریریه نوآوران سلامت 1403.01.29

   با سلام. برای مشاهده انواع کوکتل های مزوتراپی از جمله کوکتل مو به بخش فروشگاه نوآوران سلامت مراجعه کنید.

   پاسخ دهید
ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020