با بالا رفتن سن پوست حالت اولیه خود را از دست می دهد. کاهش کلاژن و عوامل محیطی اصلی ترین دلیل این تغییرات هستند. پوست تاثر زیادی در زیبایی دارد. در نتیجه پدید آمدن چین و چروک، شل شدن و افتادگی پوست برای هیچکس خوشایند نیست. روش های مختلفی برای درمان علائم پیری پوست وجود دارد. جراحی، نخ لیفت، مزوتراپی با کوکتل جوانساز و تزریق چربی از جمله این روش ها هستند. بسیاری از افراد روش های بدون نیاز به جراحی را ترجیح می دهند. برای این دسته از زیبا جویان همیشه این سئوال ایجاد می شود که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی . در این مقاله سعی داریم با بررسی فاکتور های مختلف از جمله  به این پرسش پاسخ دهیم.

تاثيرات گذر زمان بر روی پوست صورت يک خانم.

مقایسه لیفت با نخ و تزریق چربی

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یکی از جدید ترین متد ها برای جوانسازی پوست است. در این روش از نخ های مخصوص برای لیفت پوست استفاده می شود. نخ لیفت بعد از وارد شدن به پوست موجب افزایش تولید کلاژن می گردد. این محصول انواع مختلفی دارد. نخ لیفت کره ای جزو با کیفیت ترین انواع نخ لیفت است. در ادامه انواع نخ لیفت را معرفی نماییم.

انواع نخ لیفت

به طور کلی نخ لیفت دو دسته بندی اصلی دارد. نخ لیفت کاگ و نخ لیفت مونو دو مدل اصلی نخ لیفت هستند. تفاوت این دو مدل نخ لیفت در ساختار آنهاست. نخ لیفت کاگ و مونو هر کدام برای استفاده در نواحی خاصی طراحی می شوند. نخ لیفت مونو یک رشته صاف و بدون انشعاب است. از این مدل نخ لیفت بیشتر در نواحی نرم تر پوست استفاده می شود. شکل خاص این نخ لیفت باعث می شود برای لیفت های سنگین مناسب نباشد. قیمت نخ مونو در سایت موجود است.

نخ لیفت کاگ یک رشته نخ با خار های متعدد است. وجود این خار ها باعث می شود که لیفت پوست سفت تر انجام شود. در نتیجه این مدل نخ لیفت برای قسمت هایی از صورت که به لیفت سنگین احتیاج دارند مناسب تر می باشد.

سه مدل اصلي نخ ليفت صورت کاگ و مونو و تورنادو.

اصلی ترین مدل های نخ لیفت

نخ های لیفت بر اساس سایز و تعداد شاخه ها نیز دسته بندی می شوند. برای هر قسمت از بدن، نخ لیفت با طول و قطر خاصی نیاز است. تعداد خار های نخ لیفت نیز به صورت عدد نمایش داده می شود. به عنوان مثال نخ لیفت 4 بعدی یا 6 بعدی و 8 بعدی و… بیانگر تعداد خار های نخ لیفت هستند. با مراجعه به بخش فروشگاه نوآوران سلامت و مشاهده قیمت محصولات مختلف از جمله قیمت بهترین مارک نخ لیفت صورت و قیمت مزوژل پروفایلو می توانید به مقایسه قیمت انواع مختلف نخ لیفت با محصولات دیگر بپردازید.

مزایای لیفت صورت با نخ

استفاده از نخ برای لیفت پوست مزایای متعددی دارد. مهم ترین مزیت نخ لیفت کم تهاجمی بودن آن است. اگر به دنبال روشی بدون جراحی برای لیفت پوست هستید نخ لیفت می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

لیفت پوست با نخ نیاز به دوران ریکاوری و استراحت ندارد. در نتیجه می توانید بعد از عمل به فعالیت روزمره خود ارائه دهید. نخ لیفت عوارض خطرناکی برای پوست ایجاد نمی کند. جنس نخ ها معمولا از PDO می باشد. این پلی ساکارید کاملا با بدن انسان سازگاری داشته و بعد از مدتی جذب بدن می شود.

قیمت نخ لیفت معمولا از محصولات دیگر با کاربرد مشابه مناسب تر است. می توانید قیمت انواع نخ لیفت را با محصولات دیگر مانند قیمت مزوژل جالپرو صورتی و قیمت جالپرو کلاسیک مقایسه نمایید.

ليفت نواحی مختلف صورت با نخ روی صورت يک خانم نمايش داده شده است.

کاربرد گسترده نخ لیفت در صورت

معایب استفاده از نخ لیفت

استفاده از نخ برای لیفت پوست نقاط ضعفی نیز دارد. ماندگاری موقت و دائمی نبودن مهم ترین نکته منفی استفاده از نخ لیفت است. همانطور که اشاره شد نخ ها بعد از مدتی جذب می شوند. در نتیجه نیاز است بعد از مدتی عمل لیفت با نخ را تکرار کنید. از دیگر نقاط ضعف نخ لیفت می توان به عدم بهبود افتادگی شدید پوست اشاره نمود. در صورتی که افتادگی پوست شما شدید باشد، استفاده نخ لیفت گزینه مناسبی نسیت.

لیفت صورت با تزریق چربی

استفاده از چربی برای لیفت توسط افراد زیادی انجام می شود. در این روش معمولا چربی خود بدن برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد. پزشک از نواحی مختلف چربی را خارج نموده و در ناحیه مورد نظر تزریق می نماید. در ادامه روش تزریق چربی بیشتر بررسی می نماییم.

روند کلی ليفت با تزريق چربی در يک عکس به طور خلاصه نشان داده شده است.

استفاده از چربی بدن در روش لیفت با تزریق چربی

مزایای استفاده از چربی برای لیفت

مهم ترین مزیت این روش، استفاده از چربی خود بدن است. به این ترتیب خیال شما از بابت مواد تزریق شده به پوست راحت می باشد. تزریق چربی هیچگونه واکنش آلرژیک یا شدید به دنبال نخواهد داشت. به هرحال استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک و طبیعی همیشه بهتر از مواد شیمیایی است. همچنین چربی با اکثر قسمت های بدن سازگاری دارد.

ماندگاری لیفت صورت با چربی یکی از نقاط قوت این روش محسوب می شود. سلول های چربی تحت تاثیر عوامل مختلفی هستند. حتی صرفا با بالا رفتن سن این سلول ها ضعیف تر می شوند. تعدادی از سلول های چربی تزریق شده ممکن است بعد از تزریق تجزیه شوند. همچنین کاهش وزن نیز روی حجم چربی تزریق شده تاثیر دارد. اما در نهایت مقدار زیادی از چربی تزریق شده در محل باقی خواهد ماند.

معایب تزریق چربی

تزریق چربی به صورت یک روش دائمی نیست. چربی بعد از مدتی از بین خواهد رفت. مدت زمان ماندگاری نیز در افراد متفاوت است. بنابراین همانند لیفت با نخ، نیزا است که تزریق چربی بعد از مدتی تکرار شود.

نتياج تزريق چربی برای ليفت پوست در صورت يک خانم.

نتایج استفاده از چربی برای لیفت

وارد شدن چربی به پوست ممکن است ناهمواری ایجاد نماید. این مشکل در برخی موارد گزارش می شود. التبه مهارت پزشک در این مسئله بسیار تاثیر گذار است. از دیگر نکات منفی لیفت با چربی، نیاز به بیهوشی می باشد. همچنین موارد خفیفی مانند درد و التهاب در ناحیه تزریق مشاهده می شود. اما این علائم ظرف مدت کوتاهی رفع خواهند شد.

مقایسه لیفت با نخ و تزریق چربی

برای پاسخ به این سئوال که (( تزریق چربی بهتر است یا لیفت با نخ )) نیاز به مقایسه این دو روش می باشد. در این بخش به مقایسه دو روش لیفت با نخ و تزریق چربی خواهیم پرداخت. در بحث هزینه هر دو روش عوامل زیادی دخیل هستند. دستمزد پزشک، هزینه کیلینیک، وسعت ناحیه تحت درمان و تعداد دفعات مورد نیاز جزو عوامل مشترک موثر بر هزینه در این دو روش هستند. در استفاده از نخ لیفت اینکه از چه مدل یا برند نخ لیفت استفاده می کنید  روی هزینه نهایی تاثیر خواهد گذاشت. در نتیجه نمی توان مقایسه دقیقی در رابطه با هزینه انجام داد.

در هر دو روش، نیازی به دوران نقاهت نیست. به علت سبک بودن عمل می توانید بلافاصله بعد از اتمام جلسه به روند زندگی عادی خود ادامه دهید. ماندگاری هر دو روش نیز موقت بوده و دائمی نمی باشد. نخ لیفت نهایتا تا 18 ماه ماندگاری دارد. ماندگاری تزریق چربی می تواند بسیار طولانی تر باشد. این موضوع بستگی به واکنش بدن دارد.

پزشک در حال تزريق سرنگ حاوی چربی به صورت يک خانم است.

تزریق چربی یک روش محبوب برای لیفت است

در روش تزریق چربی، احتمال ایجاد عفونت و واکنش های آلرژیک بسیار کم است. به همین دلیل اگر نگران عوارض جانبی هستید، تزریق چربی روش مطمئن تری می باشد. تنوع بالای نخ لیفت یکی از نکات مثبت این روش است. وجود انواع مختلف نخ لیفت به شما این امکان را دهد تا با توجه نیاز خود و نوع بافت مورد نظر مناسب ترین نوع نخ لیفت را انتخاب نمایید. اما روش تزیرق چربی این تنوع را ندارد.

انتخاب روش مناسب

با اطلاعاتی که تا اینجا ارئه دادیم و با معرفی نحوه عملکرد و مزایا و معایب هر روشمی توانید تا حدودی تشخیص دهید کدام روش مناسب شماست.  اما در ادامه نکاتی را ذکر می کنیم که به شما در انتخاب روش مناسب کمک خواهند کرد.

روش لیفت با نخ بیشتر مناسب پوست های شل است. در صورتی که پوست شما حالت افتاده داشته و چین و چروک زیادی دارد، می توانید از روش لیفت با نخ استفاده نمایید. اما تزریق چربی بیشتر برای افزایش حجم و شکل دهی به قسمت های خاص استفاده می شود. می توانید از روش تزریق چربی برای حجم دهی به نواحی مختلف مانند گونه و لب استفاده نمایید.

پزشک متخصص در حال بررسی صورت يک خانم زيباجو.

نخ لیفت یا تزریق چربی

مطمئن ترین راه برای اینکه بدانید کدام روش مناسب شماست، مشورت با یک پزشک است. زیرا در انتخاب روش مناسب باید عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه بیماری های پوستی، میزان افتادگی پوست و انتظارات فرد را در نظر گرفت. پزشک معالج با بررسی این فاکتور ها می تواند تعیین کند مناسب ترین روش برای شما کدام است.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت که هر دو روش لیفت با نخ و زریق چربی مکعایب و محاسن خاصی دارند. در این مقاله با بیان خصوصیات هر روش سعی شد تا شما را بیشتر با این متد ها آشنا نماییم. در نهایت توصیه می شود برای انتخاب روش مناسب لیفت پوست، با پزشک متخصص مشورت نمایید.

هیات تحریریه نوآوران سلامت نگاه شما را ارج می نهد