بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت برای جوانسازی نواحی مختلف صورت و گردن استفاده می شود. استفاده از این ماده ، تنها به جوانسازی محدود نمی شود و کاربرد های درمانی نیز دارد. از کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A تولیدی شرکت داروسازی مصون دارو می توان برای درمان نارسایی های بسیار زیادی استفاده کرد. بوتاکس مصپورت محصول کشور عزیزمان ایران بوده و در یک شرکت دانش بنیان به نام داروسازی مصون دارو تولید می شود. شرکت تولید کننده بوتاکس مصپورت یکی از تولید کننده های ماده توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A در کشور می باشد.

بیشتر بخوانید

تاریخچه بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت محصول کشور عزیزمان ایران بوده و در یک شرکت دانش بنیان به نام داروسازی مصون دارو  تولید می شود. شرکت مصون دارو با تکیه بر دانش فنی در تولید دارو های بیولوژیک و واکسن هایی که مصارف انسانی دارند در سال 1386 تاسیس گردید. این شرکت دانش بنیان با ارائه داروهای نوین که با فناوریهای پیچیده و هایتک تولید می شوند ارتقاء سطح سلامت جامعه فعالیت می نماید.

یکی از افتخارات شرکت تولید کننده بوتاکس مسپورت کسب رتبه اول در بخش فن آفرینان هشتمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی است. شرکت دانش بنیان داروسازی مصون دارو با جذب افراد متخصص که در دانش داروسازی سرآمد هستند برای تولید داروهای بیوتکنولوژیک با فناوریهای نوین تلاش می نماید.

تولیدت شرکت مصون دارو شامل:

  • آنتی توکسین منووالان تیپ A
  • آنتی توکسین منووالان تیپ B
  • آنتی توکسین منووالان تیپ E
  • آنتی توکسین پلی والان کلستریدیوک بوتولینوم A+B+E
  • توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A با نام تجاری مصپورت
  • واکسن کونژوگه هموفیلوس آنفولانزا تیپ b با توکسوئیدکزاز ادزوربه فریزدرای با  نام تجاری MAS-HibVAC®

محصولات فوق برای اولین بار در ایران توسط شرکت مصون دارو تولید شده است. شرکت تولید کننده بوتاکس مصپورت  تنها تولید کننده ماده توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A در کشور می باشد. محصولات شرکت داروسازی مصون دارو با بهترین کیفیت در سطح استانداردهای آمریکا و اروپا تولید می گردد.

ویال های بوتاکس تولیدی شرکت مصون دارو با نام تجاری بوتاکس مصپورت

محصولات شرکت مص دارو از جمله مسپورت

تکنولوژی ساخت توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A مصپورت

توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A تولیدی شرکت داروسازی مصون دارو با نام تجاری مصپورت یک محصول ایرانی و در بازار موجود است و برای رفع و کاهش خطوط و چروک های معمول تا عمیق پیشانی و بین ابروها به صورت موقت مناسب است. این محلول تاییدیه وزارت بهداشت برخوردار است.

این دارو نیز همانند دیگر برندهای بوتاکس حاوی سم بوتولینوم است که جهت از بین بردن خطوط بین ابروها و چین و چروک های پیشانی کاربرد دارد. این دارو نیز با فلج و بی حس سازی عضلات نواحی هدف ، عملکردی کاملاً مشابه با بوتاکس دیسپورت و دیگر محلول های تزریقی بوتاکس دارد. همچنین خطرات و عوارض استفاده از این محصول بسیار اندک است.

مشخصات برند مصپورت برای خرید و فروش

مشخصات مصپورت بوتاکس

روند ورود مصپورت به بازار

با گذشت زمان و شناخته شدن بوتاکس ایرانی مصپورت با توجه به عملکرد مثبت در مقایسه با برندهای تقلبی، نظر استفاده کنندگان راجع به این محصول تغییر یافت و مصپورت توانست اعتماد مصرف کنندگان را کسب کند به طوری که اکنون در بازار ایران و جهان، مصپورت از جایگاه نسبتاً خوبی برخوردار است. مصپورت دارای تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز است. البته با توجه به ذهنیت و تجربه بدی که بوتاکس های چینی ایجاده کرده بودند، ورود بوتاکس مصپورت در ابتدا توسط پزشکان مورد انتقاد قرار گرفته بود.

تصویر چهار نوع بوتاکس مورد تایید وزارت بهداشت را می بینید. این چهار مدل بوتاکس با پس زمینه سفید از پرفروشترین مدل های بوتاکس در ایران می باشند

مدلهای مختلف بوتولینوم

به جز بوتاکس دیستون تولیدی شرکت ایمن واکسن البرز ، از برندهای رقیب مصپورت که تولید کننده ماده توکسین کلستریدیوم بوتولینوم تیپ A در خارج از کشور هستند و در بازار ایران موجود می باشند شامل:

نحوه عملکرد ماده توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ A

عملکرد بوتولینوم تیپ A مصپورت بسیار شبیه رقبای خارجی خود می باشد. می دانیم که توكسين بوتولينوم A نوعی پروتئين است كه از باكتری كلستريديوم بوتولینوم تولید می ‌شود. برای كاربردهای درمانی و پزشکی ، این فراورده به ‌صورت استريل، کاملاً رقیق و به صورت تزریقی استفاده می شود. این محصول با نام تجاری بوتاکس عرضه می شود. بوتاكس پس از تزريق، جذب ماهیچه شده و در پايانه ‌های عصبی كه فرمان انقباض را به عضلات می ‌رسانند، جای می گیرد‌.

در محل استقرار، بوتاكس از آزاد شدن يك واسطه شيميايی به نام استيل كولين جلوگیری می کند . این واسطه مسئول انقباض عضلات است. در نتيجه دستور انقباض به عضله نمی ‌رسد و در واقع نوعی فلج عضلانی موقت ايجاد می ‌شود که اثر آن 3 تا 6 ماه دوام دارد. می دانیم که دلیل بجود آمدن بسیاری از خطوط و چین و چروک های صورت، انقباض عضله است. عدم ‌انقباض عضلات در زير پوست باعث از بين رفتن چين و چروك ‌های پوست می باشد.

تصویر از ویال و جعبه بوتاکس ایرانی مسپورت برای فروش . همچنین زمینه تصویرسفید می باشد

بوتاکس ایرانی مصپورت

انواع بوتاکس مصپورت

ماده توکسین کستریدیوم بوتولینوم نوع A، تولیدی شرکت مصون دارو با نام نام تجاری مصپورت صورت پودر لیوفیلیز استریل تزریقی در دسترس می باشد. این بوتاکس تولید کشور ایران بوده و مقدار 500 واحدی نرمالِ 3 سی سی آن می تواند برای 3 نفر بکار گرفته شود و تاریخ انقضای آن تقریباً 6 ماه می باشد.

تصویری از ویال و جعبه یک عدد بوتاکس مصپورت 500 واحدی با زمینه سفید را می بینید که برای فروش و خرید می باشد

بوتاکس 500 واحدی مصپورت

بوتاکس مصپورت 500 واحدی

بوتاکس مصپورت 500 واحدی تنها محصول برند ایرانی مسپورت است که در بازار موجود می باشد و برای رفع و کاهش چروک های معمول و بعضاً عمیق پیشانی و بین ابروها مناسب است.

با توجه به مقدار مصرف ماده بوتاکس در نواحی و نقاط مختلف صورت به مقتضای تشخیص پزشک حداکثر تا سه نفر می توانند از یک عدد از این نوع بوتاکس استفاده کنند. در صورتی که از این محصول برای نقاط چانه ، گونه و یا لیفت ابرو استفاده شود باید مrدار بیشتری از آن تهیه کرد. یعنی دیگر برای سه نفر یک بسته کافی نیست و باید تعداد بیشتری از این ویال های مصپورت را هزینه نمود. همچنین خطرات و عوارض استفاده از این محصول بسیار اندک است.

نواحی مختلف صورت یک خانم که می تواند با استفاده از مصرف بوتاکس برند مصپورت درمان و رفع شود .

نواحی صورت مشمول مصرف مصپورت بوتاکس

راهنمای خرید بوتاکس مصپورت ایرانی

از مصپورت برای جوانسازی نواحی مختلف صورت و گردن استفاده می شود. استفاده از این ماده ، تنها به جوانسازی محدود نمی شود و این ماده از کاربرد های درمانی بسیار زیادی برخوردار است. از سم بوتولینوم می توان برای درمان نارسایی های بسیار زیادی استفاده کرد.

برای مثال هایپرهیدروز یا تعریق بیش از حد یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. می تواند تا حدود زیادی توسط بوتاکس درمان شود.

همچنین میگرن مزمن نیز از جمله بیماری­های رایجی است که با بوتاکس قابل درمان می باشد.  تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش سردرد ودفعات تکرار آن کمک کند. مشکلات همچنین چشمی مانند تنبلی چشم و انحراف به دلیل عدم تعادل عضلات چشم روی می ­دهند. تحقیقات گسترده ای نشان داده است که  بوتاکس اثر مثبتی بر عملکرد بهتر عضلات چشم دارد.

تصویری از سوزن و ویال مصپورت بوتاکس ایرانی برای استفاده و تزریق به نواحی مختلف بیمار، پس زمینه تصویر کدر می باشد.

آماده سازی مصپورت بوتاکس

آماده سازی و طریقه مصرف مصپورت

طریقه مصرف بوتاکس برند مصپورت و تزریق آن ممکن است داخل جلدی و یا داخل عضلات موضعی باشد. کلاً هیچ نوع بوتاکسی نباید به صورت داخل وریدی تزریق گردد. برای اضافه کردن نرمال سالین به فراورده لیوفیلیز شده در هنگام تزریق، عموماً از پک سرنگ پنج میلی لیتری استفاده می شود و سر سوزن را با زاویه چهل و پنج  درجه وارد درپوش می کنند، به گونه ای که ماده حلال به جداره ویال ریخته شود . از ریختن حلال به طور مستقیم روی فراورده باید خودداری گردد. سپس ویال را به آرامی به هم زده تا دارو کاملا حل شود.

تکان دادن سریع ویال باعث می شود محتوای ویال کاملاً بهم خورده شود و نباید محتوای ویال را به دفعات داخل سرنگ کشید و مجددا تخلیه کرد. بوتاکس مصپورت همواره باید در جای سرد و یا حداقل خنک و دور از یخ زدگی و حرارت زیاد  نگهداری شود و هنگام  جابجایی، این محصول حتما باید با کمپرس یخ حمل گردد.

موارد مصرف در بوتولینوم تیپ A مصپورت در نواحی صورت

ماده توکسین کستریدیوم بوتولینوم تیپ A، تولیدی شرکت مصون دارو، مانند سایر رقبای خود در جوانسازی نواحی و نقاط  مختلف صورت، اثرگذاری قابل قبولی از خود نشان داده است.

این برند ایرانی می تواند در نواحی مختلف صورت از جمله رفع خطوط خط اخم ،خطوط پاکلاغی  ، چین و چروک های پیشانی ، بلفاروپلاسم پلک ، خطوط  دور و زیر چشم  ، لیفت ابروها ، اصلاح گونه و چانه و.. بکار رود .

تصویری از قبل و بعد استفاده از بوتاکس مصپورت برای صورت بخشهای مختلف آن . زمینه تصویر روشن می باشد

نتایج استفاده از بوتاکس

شرایط نگهداری بوتاکس ایرانی مصپورت

بوتاکس مصپورت برای نگهداری و جابجایی نیازمند شرایطی تقریباً ویژه می باشد. برای نگهداری بوتاکس مسپورت همواره باید آن را در جای خنک و سرد و دور از یخ زدگی و یا حرارت زیاد نگهداری شود و در هنگام جابجایی ، این محصول باید با کمپرس یخ حمل گردد.

تصویری از ویال یک بوتاکس که در کنار یک ساعت می باشد و ماندگاری را در ذهن بیننده تداعی می کند .

ماندگاری بوتاکس ایرانی مصپورت

میزان ماندگاری مصپورت

اثرگذاری بوتاکس بمانند تمام درمان های بیوتکنولوژیک موقت و زود گذر است. به این معنا که هیچ مارکی از بوتاکس ماندگاری خیلی بلند مدتی ندارد. ماندگاری اثر پس از تزریق بسته به نوع پوست، میزان تزریق، ناحیه تحت درمان، عمق خطوط و چین و چروک­ ها و برند بوتاکس، متفاوت می باشد. بوتاکس ایرانی مسپورت عموماً بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد و سپس درمان مجدد باید صورت پذیرد.

قیمت بوتاکس مصپورت ایرانی

با خرید بوتاکس ایرانی مصپورت میتوانید از حصول نتیجه عالی در عمل تزریق بوتاکس اطمینان حاصل نمایید. قیمت بوتاکس بسیار مقرون به صرفه است. با توجه به این نکته که این برند بوتاکس در کشورمان ساخته می شود ، بسیاری از هزینه های مربوط به واردات آن حذف می شود و نسبت به بسیاری از رقبای خود با حفظ کیفیت، ارزان تر است. هرچقدر میزان مصرفی این بوتاکس در نواحی مختلف صورت بیشتر شود هزینه آن بالاتر می رود.

به عنوان مثال استفاده این ماده در کل صورت و گردن نسبت به استفاده آن در ناحیه پیشانی یا رفع خطوط اخم گرانتر است. یا مثلا استفاده های درمانی مصپورت بوتاکس برای درمان میگرن و تعریق بیش از حد زیر بغل نسبتاً گران است. همچنین هزینه استفاده آن برای لیفت ابرو بسیار گرانتر از بقیه نواحی صورت می باشد.

قیمت بوتاکس دیستون و مصپورت با توجه به اینکه در داخل کشور تولید می شود از قیمت بوتاکس دیسپورت انگلیسی و قیمت بوتاکس نورونوکس کره ای پایین تر است.

هیات تحریریه نوآوران سلامت

با آرزوی سلامتی و سربلندی مردم سرافراز ایران

ضمانت اصل بودن کالا
ارسال سریع
بسته بندی سلامت
مشاوره و پشتیبانی

نوآوران سلامت سربلندی مردم ایران سرافراز را آرزو دارد ©2020